رضوان در گفتگو با العالم:

انقلاب اسلامی همچون توفان معادلات منطقه را برهم زد و روح مقاومت را برانگیخت/ ایران قبله جنبش های آزادی بخش است

انقلاب اسلامی همچون توفان معادلات منطقه را برهم زد و روح مقاومت را برانگیخت/ ایران قبله جنبش های آزادی بخش است
سه شنبه 21 بهمن 1399 - 20:54

یکی از فرماندهان جنبش حماس فلسطین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب هنوز حامی فلسطین و مقاومت است و ایران همچنان و علیرغم تحریم و تنگناها در مسیر انقلاب اسلامی پایداری کرده و ایستاده و از مسیر خود خارج نمی شود.

العالم- فلسطین

اسماعیل رضوان در گفتگو با برنامه " ضیف و حوار" شبکه العالم گفت: مردم ایران بر غرب و پهلوی پیروز شدند و با بندگی و وابستگی به غرب مخالفت کرده و بر حمایت فلسطین و مقاومت تاکید کردند. بدون شک پیروزی از آن فلسطین ،مقاومت و ایران و همه آزادی خواهان و عدالت جویان است.

وی افزود: زمانی که 23 ساله بودم و انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد عضو جنبش های اسلامی بوده و بحران های بی وقفه و شکست های کشورهای عربی و اسلامی و واپس گرایی و برتری صهیونیست ها و امریکا در منطقه حاکم بود و منطقه در این مرحله دچار ناامیدی ، ناکامی و واپس گرایی کشورهای عربی بوده است، ما جوانان فعال و اعضای جنبش های اسلامی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، که قوت قلبی برایمان بود ؛ احساس شادی ژرفی داشتیم و در انقلاب اسلامی، پایداری و ثبات دیدیم و دریافتیم که اسلام دوباره حاکم خواهد شد و مردمی که به دنبال عدالت و اسلام هستند سعادت دنیا و آخرت را خواهند یافت.

این فرمانده جنبش حماس گفت: انقلاب اسلامی امید و خوش بینی به پیروزی علیه ظلم و اسرائیل و صهیونیست ها را در ما ایجاد کرد به اینکه ما می توانیم دشمن صهیونیستی را شکست داده و غده سرطانی را به گفته امام خمینی از بین ببریم .

رضوان تاکید کرد :پیروزی انقلاب اسلامی تاثیرات مثبتی بر ادامه مسیر محور مقاومت داشت. انقلاب اسلامی، انقلاب ستمدیدگان، مستضعفان و انقلاب حق جویانی است که از آزادی ، مردم و کشورشان دفاع می کنند. انقلاب اسلامی ایران .. توفانی بود که منطقه را دگرگون کرد و به مقاومت جان داد.

رضوان گفت: انقلاب اسلامی ایران به جنبشهای اسلامی حتی در کشورهای عربی و فلسطین انگیزه ای برای حرکت رو به جلو داد. ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به قبله جنبشهای آزادی بخش تبدیل شد، عرفات، ایران را حامی اصلی مقاومت و انقلاب فلسطین می دانست، در تمام سطوح فکری، مبانی و عقیدتی از آن تاثیر پذیرفت و معتقد بود که عامل اساسی پیروزی ملتهاست.

وی افزود: ملتهای مستضعف، انقلاب اسلامی را عامل سعادت و آزادی خود یافتند به ویژه وقتی دیدند مردم ایران به رغم خشم شاه و تلاش وی برای سرکوب انقلاب، دور امام خمینی (ره) جمع شده اند.

این فرمانده جنبش حماس بیان داشت: انقلاب اسلامی قادر به ادامه مسیر، بقا، پایداری و ثبات است و توانست حکومتی توانمند در سطوح فکری، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، نظامی و امنیتی بنا نهد به گونه ای که ایران امروز یکی از کشورهای قدرتمند منطقه و جهان است و به رغم افزایش تحریم ها و توطئه ها، شروط خود را در محافل بین المللی تحمیل می کند. این نشان می دهد که ایران به راه حضرت امام خمینی (ره) ادامه می دهد، توانسته است که خواست خود را بر جامعه جهانی، آمریکا و غرب تحمیل کند، به کشوری هسته ای تبدیل شود، از برنامه هسته ای خود به رغم چالشهای فرارویش عدول نکرد، در زمان ترامپ در برابر اختاپوس آمریکا ایستاد و با برگزاری شجاعانه رزمایشهای خود نوعی بازدارندگی در برابر تجاوزات آمریکایی اسرائیلی ایجاد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها