ایرلو: صهیونیست‌ها از تکرار انقلاب اسلامی در یمن هراسان شده‌اند

ایرلو: صهیونیست‌ها از تکرار انقلاب اسلامی در یمن هراسان شده‌اند
سه شنبه 21 بهمن 1399 - 23:59

سفیر ایران در یمن، حمله به این کشور از سوی امارات و عربستان سعودی را تلاش این کشورها و رژیم صهیونیستی برای مقابله با پیروزی انقلاب اسلامی در یمن دانست.

العالم-ایران

سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آن را مایه نگرانی و هراس استکبار جهانی و صهیونیسم دانست.

او سه شنبه شب در حساب توییتری خود نوشت: «انقلاب اسلامی به منظور از بین ‌بردن استبداد داخلی و سلطه خارجی و دستیابی به آزادی و استقلال و استقرار نظام جمهوری و کمک به ملت‌های مظلوم رخ داده است».

«حسن ایرلو» افزود: «این انقلاب باعث هراس استکبار جهانی وصهیونیست‌ها از تکرار آن در یمن شده ‌است. انقلاب اسلامی در یمن پیروز شده و تجاوز به آن بزرگترین دلیل اثبات آن است».

یمنی‌ها بعد از بیداری اسلامی که با انقلاب مصر در سال ۲۰۱۱ آغاز شد، طی انقلابی علیه استبداد در کشورشان «علی عبدالله صالح»، رئیس سابق یمن را مجبور به استعفا کردند و دولت بعدی به ریاست جمهوری منصورهادی نیز به دنبال ناتوانی و عدم پایبندی به مطالبات انقلابیون کنار گذاشته شد.

ائتلاف سعودی و اماراتی با چراغ سبز آمریکا و به منظور حفظ هیمنه خود بر یمن به این کشور لشکر کشی کردند و به بهانه حمایت از منصورهادی و در حقیقت سرکوب انقلاب، یمن را عرصه تاخ و تاز خود قرار دادند که هم‌اکنون مناطق خارج از کنترل دولت نجات ملی یمن در معرض تجزیه قرار گرفته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها