حکیم خواهان آغاز گفت‌وگو بین ایران و عربستان شد

حکیم خواهان آغاز گفت‌وگو بین ایران و عربستان شد
شنبه 25 بهمن 1399 - 16:31

رهبر جریان حکمت ملی عراق خواهان گفت‌وگو بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عربی به ویژه عربستان شد.

العالم ـ عراق

به گزارش شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق روز شنبه در سخنان خود در مراسمی به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله «سید محمد باقر حکیم» بار دیگر دعوت به "آغاز گفت ‌و گوی اسلامی و صریح بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عربی و در صدر آنها عربستان سعودی در راستای کمک به تامین امنیت منطقه کرد".
سید عمار حکیم روز گذشته نیز در سخنرانی خود در مراسم مشابهی به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله «سید محمد باقر حکیم» در میدان «الخلانی» در مرکز شهر بغداد درباره تحولات منطقه و بین المللی گفته بود: ما بار دیگر دعوت به گفت وگوی فراگیر و جدی کشورهای منطقه و گردهم آمدن آنها سر یک میز می کنیم زیرا نقاط اشتراک تاریخی، جغرافیایی، دینی و فرهنگی ما بسیار بیشتر از اختلافات سیاسی و بحران های مرحله ای کنونی است.
سید عمار حکیم افزود: سالهاست که منطقه ما دچار آتش اختلافات و بی ثباتی بوده است و ملت های ما دیگر تحمل ادامه این روند فرسایشی و خساراتها و برخوردها را ندارند.. حکمای منطقه بایستی فورا تصمیم بگیرند که گفت وگو برای رسیدن به پروژه ای واقعی - که امنیت و منافع همه را تضمین و روابط را بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک تعریف می کند- آغاز شود.
رهبر جریان حکمت ملی عراق گفته بود که ما همچنین از دولت جدید آمریکا انتظار داریم که دیدگاه ها و طرح هایش در قبال مسائل منطقه متفاوت باشد، (پس) بازگشت فوری به توافق هسته ای و رفع فوری تحریم ها از ملت مظلوم ایران از نقاط آغازین ضروری برای بازگرداندن امنیت و ثبات منطقه خواهد بود.
وی تاکید کرده بود: فشار اقتصادی و تهدید امنیتی کمکی به راه حل نمی کند بلکه راه حل در گفت وگو و مذاکره نهفته است. ما این مطلب را از روی اعتقاد به دور کردن عراق و منطقه از دخالت ها و درگیری ها بیان می کنیم و به دنبال یک عراق پایدار و امن در یک منطقه با ثبات و امن هستیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها