نوبخت: 40 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در اصلاح بودجه انجام شد

نوبخت: 40 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در اصلاح بودجه انجام شد
سه شنبه 28 بهمن 1399 - 12:09

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر چند 53 هزار میلیارد تومان مصارف را برای تبصره 4 در ارتباط با تقویت بنیه دفاعی افزایش دادیم اما 40 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در سایر هزینه ها انجام شد.

العالم - ایران

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه اظهار داشت: طبق برنامه ریزی که سازمان برنامه و بودجه انجام داد برای ایجاد تسهیل و افزایش بهره وری اعتبارات اگر این زمان محدود به 29 اسفند شود بسیاری از دستگاه ها اقدام به سرعت بخشی در جذب هزینه ها می‌کنند که این سرعت بخشی لزوما منجر به بهبود کار نخواهد شد به همین جهت روز گذشته بخشنامه ای صادر شد که این بخشنامه را تقدیم رئیس مجلس خواهم کرد و دستگاه های اجرایی با همان روال سابق کار خود را ادامه خواهند داد.

نوبخت ادامه ه داد: هر چند 53 هزار میلیارد تومان مصارف را برای تبصره 4 در ارتباط با تقویت بنیه دفاعی افزایش دادیم اما 40 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در سایر هزینه ها انجام شد.

وی افزود: دولت پس از رأی مجلس به کلیات بودجه بسیار صمیمانه استقبال کرد و اصلاحات مدنظر نمایندگان را با توجه به تاکیدی که لحاظ کردن مقام معظم رهبری داشتند اقدام شد.

وی اضافه کرد: پس از بازگشت بودجه ما فرصت داشتیم منابع مربوط به مابه التفاوت بالای 20 درصد را اصلاح کنیم و حداقل 40 هزار میلیارد تومان از این محل سقف منابع لایحه تقلیل پیدا کرد.

نوبخت یادآور شد: در مواردی همچون آبخیزداری و شرکت های دانش بنیان نیز که در سقف جداول قرار گرفته بود دقیقا مدنظر مجلس اصلاح شد اما همه این اقدامات همراه با کاهش هزینه صورت گرفت.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها