سردار عبداللهی: اخراج آمریکا مهم‌ترین اقدام برای بازگشت امنیت به منطقه است

سردار عبداللهی: اخراج آمریکا مهم‌ترین اقدام برای بازگشت امنیت به منطقه است
دوشنبه 11 اسفند 1399 - 19:26

سردار سرتیپ پاسدار «علی عبداللهی» معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به اهمیت مقابله با تروریسم در منطقه، افزود: ترور دو قهرمان ملی ایران و عراق شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس به‌عنوان جنایتی غیرقابل گذشت است که توسط رژیم آمریکا صورت گرفت.

العالم - ایران

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح در دیدار با هیات بلندپایه نظامی عراق ضمن قدردانی از مصوبه مجلس این کشور درباره خروج آمریکایی‌ها از عراق گفت: اخراج آمریکا به ‌عنوان مهم‌ترین اقدام برای بازگشت امنیت و ثبات به منطقه است.

سردار سرتیپ پاسدار «علی عبداللهی» معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح امروز دوشنبه در دیدار با مشاور عالی وزیر کشور عراق و هیأت بلندپایه نظامی همراه که در ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد، با اشاره به اهمیت مقابله با تروریسم در منطقه، افزود: ترور دو قهرمان ملی ایران و عراق شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس به‌عنوان جنایتی غیرقابل گذشت است که توسط رژیم آمریکا صورت گرفت.

وی ضمن قدردانی از مصوبه مجلس عراق، اخراج آمریکا را به‌عنوان مهم‌ترین اقدام برای بازگشت امنیت و ثبات به منطقه مورد تأکید قرار داد.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به پلیس و مرزبانی عراق در توسعه و تأمین امنیت در سرتاسر مرزهای آن کشور تأکید کرد.

سردار عبداللهی مشارکت در مورد ارتقای ظرفیت‌های پلیسی و مرزبانی عراق برای مقابله با بقایای گروه‌های تروریستی، جلوگیری از فعالیت باندهای مواد مخدر و قاچاق انسان و امور غیرقانونی از مرزهای مشترک به نفع امنیت و ثبات همه کشورهای منطقه را مورد تأکید قرار داد.

در ادامه این دیدار مشاور عالی وزیر کشور عراق از کمک‌های بی‌شائبه جمهوری اسلامی ایران طی سالیان گذشته در مبارزه با تروریسم و داعش قدردانی کرد و این همکاری‌ها را مبنای ارزشمندی برای تحکیم روابط دوستانه و برادرانه بین دو کشور در آینده بلندمدت برآورد کرد.

در این دیدار از مراسم اربعین به‌عنوان نماد ارزشمند و پیوندهای عمیق تاریخی فرهنگی و سیاسی طرفین یاد و بر همکاری بیشتر در اجرای هرچه بهتر این مراسم عظیم و تصویب و تسهیل رفت و آمد زوار ایرانی و عراقی بین ۲ کشور تأکید شد.

دنیای اقتصاد

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها