هدف احتمالی سفر افسران سعودی به بغداد

هدف احتمالی سفر افسران سعودی به بغداد
سه شنبه 12 اسفند 1399 - 21:54

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه از جمله اهداف احتمالی دیدار رئیس ستاد ارتش عربستان سعودی و هیئت همراه آن با مقامات نظامی عراق را برشمرد.

العالم - عراق

«فیاض بن حامد الرویلی» رئیس ستاد ارتش عربستان که امروز(سه شنبه) به بغداد سفر کرده بود با شماری از مقامات نظامی عراق در مقر وزارت دفاع این کشور دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، الرویلی با «عبدالامیر رشید یار الله» همتای عراقی خود و در حضور افسران ارشد وزارت دفاع عراق دیدار کرد و در این نشست گسترده درباره چشم انداز همکاری و هماهنگی بین دو کشور در زمینه نظامی بحث و گفت‌وگو شد.

در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عربستان سعودی توانمندی های ارتش عراق و جانفشانی‌ها و دلارمردی‌های بزرگ آنها را در راه حفظ امنیت و سلامت عراق و منطقه را ستود.

پس از آن، «جمعه عناد سعدون» وزیر دفاع عراق با رئیس ستاد ارتش عربستان سعودی درباره روابط دوجانبه در زمینه های مختلف گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه سفر رئیس ستاد ارتش عربستان سعودی به بغداد را با شایعات منتشر شده اخیر توسط خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس مرتبط خواند و گفت این خبرگزاری چند روز پیش به نقل از مسئولینی که نامی از آنها نبرد گفت که هواپیماهایی حامل مواد منفجره در ژانویه گذشته از عراق برخاست تا کاخ پادشاهی عربستان سعودی در ریاض را هدف بگیرد.

آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام برجسته یکی از گروه‌های مقاومت در عراق ادعا کرد که هواپیماهایی بمب‌گذاری شده که کاخ پادشاهی عربستان در ریاض را در ژانویه گذشته هدف گرفته بود از داخل عراق برخاسته بود.

این منبع در داخل عراق گفته بود که سه پهپاد از مناطقی در مرز عراق و عربستان سعودی در 23 ژانویه به کاخ پادشاهی عربستان اصابت کرده بود.

آسوشیتدپرس نیز به نقل از یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود مدعی شد که واشنگتن معتقد است که حمله به کاخ الیمامه در 23 ژانویه از داخل عراق انجام شده است و اطلاعات آمریکا هم طی مشارکت با دولت عراق حاصل شده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها