ربودن جوانان سوری توسط شبه نظامیان «قسد»

ربودن جوانان سوری توسط شبه نظامیان «قسد»
يکشنبه 17 اسفند 1399 - 14:01

ادامه عملیات ارتش سوریه علیه داعش، آتش سنگین نیروهای سوری علیه تروریست‌های جبهه النصره در جنوب ادلب و تداوم رنج مردم در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان «قسد» وابسته به آمریکا از مهمترین اخبار سوریه است.

العالم - سوریه

یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: ارتش سوریه به عملیات خود علیه داعش در صحرای شرقی حماه ادامه دادند و تلفات سنگینی به تکفیری‌ها وارد کردند.

این منبع به 60 حمله هوایی روسیه به مواضع تروریست‌های داعش در صحرای شرقی حماه و نیز مثل حلب-حماه-الرقه هم اشاره کرد که بر اثر آن 11 داعشی کشته شده‌اند.

همزمان تروریست‌های جبهه النصره در حومه شمال غربی حماه و جنوب ادلب به مواضع ارتش سوریه حمله کردند که ارتش سوریه به آنها پاسخ داد.

منبع نظامی سوری اعلام کرد که حمله تروریست‌ها به شهرک «جورین» در «سهل الغاب» در حومه شمالی حماه خساراتی وارد کرد و ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در «العنکاوی» هدف قرار داد.

همچنین مواضع تروریست‌ها در مناطقی از جنوب ادلب از سوی ارتش سوریه هدف قرار گرفت.

مکر شبه نظامیان آمریکایی به خودشان بازگشت

«غسان خلیل» استاندار حسکه اعلام کرد: شبه نظامیان قسد اقدام به دزدیدن نان و آرد مردم برای پرکردن جیب‌های خود می‌کنند و این در حالی است که مردم حسکه برای به دست آوردن نان در رنج هستند زیرا شبه نظامیان قسد بر همه سیلوها و آسیاب‌ها و نانوانی‌های عمومی چنگ انداخته‌اند.

وی افزود: سیطره این شبه نظامیان بر نانوانی‌ها موضوع جدیدی نیست زیرا آنها سال‌هاست که محصولات گندم را در کنترل گرفته‌اند و سیلوهای غلات را در سیطره خود دارند.

استاندار حسکه از برخورد ظالمانه شبه نظامیان وابسته به آمریکا با ساکنان حسکه خبر داد و گفت: آنها در حالی که بر همه آسیاب‌ها و نانوانی‌ها تسلط دارند، به مردم می‌گویند که بروید از دولت خود نان طلب کنید.

وی افزود: دولت سوریه توان رساندن نان به همه مردم در حسکه به شرط عدم دخالت این شبه نظامیان را دارد. آنها به دنبال شوراندن مردم علیه دولت هستند اما این مکر آنها به خودشان بازگشته است زیرا مردم می‌دانند که دولت تمام توان خود را به کاربسته است تا نان به دست مردم برسد اما این شبه نظامیان قسد هستند که نان و آرد را می‌دزدند.

از سوی دیگر منابع محلی سوری از اقدامات ظالمانه شبه نظامیان آمریکایی در مناطق تحت کنترل خود در حسکه، الرقه و دیرالزور و حلب و ربودن جوانان با هدف به کارگیری آنها در جنگ خبر دادند.

این منابع بیان کردند: شبه نظامیان آمریکایی با حضور مقابل درب مساجد، جوان را سوار بر ماشین می‌کنند و می‌برند. آنها همچنین با یورش به منازل، جوانان را با خود می‌برند.

این شبه نظامیان در ورودی‌های شهرهای «حسکه»، «الشدادی»، «قامشلی» و «الرقه» مراکز ایست بازرسی کار گذاشته‌اند تا جوانان را بازداشت و با خود ببرند.

همزمان منابع سوری از حملات افراد مسلح به این شبه نظامیان در شهر «الشحیل» در حومه شرقی دیرالزور و کشته و زخمی شدن شماری از آنها و نیز روستای «عامر» در جنوب شهر قامشلی خبر دادند.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها