جدیدترین آمار مرگ و میر کرونا در آمریکا/ ۱۹۰۰ نفر دیگر ظرف ۲۴ ساعت قربانی شدند

جدیدترین آمار مرگ و میر کرونا در آمریکا/ ۱۹۰۰ نفر دیگر ظرف ۲۴ ساعت قربانی شدند
چهارشنبه 20 اسفند 1399 - 07:34

بنابر جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۸۹۱ مورد جدید، شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۵۲۷ هزار نفر عبور کرد.

العالم ـ آمریکا

آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه «جانز هاپکینز» حاکی است که در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۸۹۱ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۵۲۷ هزار و ۶۴۳ نفر افزایش یافته است.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۴۶ هزار و ۷۲۴ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۹ میلیون و ۹۳ هزار و ۷۸۶ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا تاحدودی کاهش داشته است و شمار قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور مجدداً افزایش داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۹ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۵۰۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۵۴۰ هزار و ۵۷۴ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۰ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۴۲۱ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۵۷۷ هزار و ۲۷ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با سه میلیون و ۶۰۶ هزار و ۳۵۳ مورد ابتلا و ۵۴ هزار و ۵۶۴ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با دو میلیون و ۷۰۴ هزار و ۵۴۱ مورد ابتلا و ۴۵ هزار و ۵۸۲ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۹۲۴ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مرگ و میر مرتبط با کرونا در ایالت کالیفرنیا به اندازه‌ای به سرعت رو به افزایش است که هم‌اکنون این ایالت بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

وضعیت شیوع کرونا در ایالات کرونا در آمریکا نگرانی‌هایی را در میان مقام‌های بهداشت این کشور برانگیخته است و اخیراً «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی تصریح کرد که همه‌گیری ویروس کرونا شرایط وحشتناکی را در این کشور ایجاد کرده است.

وی طی مصاحبه با رویترز، مجادلات و شکاف‌های سیاسی طی یک سال گذشته در این کشور را یکی از دلایل تلفات ۵۰۰ هزار نفری همه‌گیری کرونا در آمریکا دانست.

به گزارش فارس، نتایج یک تحقیق جدید نیز نشان می‌دهد که از طرف دیگر شمار مبتلایان نوع انگلیسی ویروس کرونا هر ۱۰ روز یکبار در آمریکا دو برابر می‌شود که خطر افزایش تعداد قربانیان در این کشور کرونازده را به دنبال دارد.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها