چین، سفیر اتحادیه اروپا را احضار کرد

چین، سفیر اتحادیه اروپا را احضار کرد
سه شنبه 3 فروردين 1400 - 14:13

وزارت خارجه چین سفیر اتحادیه اروپا را برای اعلام اعتراض به تحریم‌های اعمال شده علیه مقام‌های چینی بابت نقض‌های ادعایی حقوق بشری در سین‌کیانگ احضار کرد.

العالم ـ آسیا

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه چین امروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: معاون وزیر خارجه چین نیکولاس چاپیوس، سفیر اتحادیه اروپا را برای اعلام اعتراض دولت و محکومیت شدید تحریم‌های یکجانبه علیه چین احضار کرده است.

وانگ یی، وزیر خارجه چین در جریان یک نشست خبری پس از گفت‌وگو با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت که این تحریم‌ها نقض کننده قوانین بین‌المللی هستند.

وی ادامه داد: این تحریم‌ها حمایت جامعه بین‌المللی را کسب نمی‌کنند چون بر مبنای دروغ هستند. بر این باورم که تمامی کشورها باید با آن مخالفت کنند.

روز دوشنبه، وزارت خارجه چین اعلام کرد که تحریم‌هایی علیه اورپایی‌ها از جمله اعضای پارلمان اروپایی و چهار سازمان در واکنش به افزودن نام چهار شهروند چینی و یک سازمان در فهرست تحریم‌ها بابت نقض حقوق بشر در سین‌کیانگ وضع کرده است.

آمریکا، نیوزیلند، انگلیس، کانادا و استرالیا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که چین باید دست از اقدامات سرکوب گرانه خود در سین‌کیانگ که جمعیت اقلیت مسلمان اویغور ساکن آن هستند، بردارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها