حمله به زندان داعشی‌ها در شمال شرق سوریه

حمله به زندان داعشی‌ها در شمال شرق سوریه
چهارشنبه 25 فروردين 1400 - 16:00

منابع محلی به یک شبکه لبنانی خبر دادند که دقایقی پس از فرود یک بالگرد آمریکایی در یکی از زندان‌های شمال شرق سوریه که عناصر داعش در آن زندانی هستند، عده‌ای افراد مسلح به این زندان حمله کردند.

العالم - سوریه

منابع محلی، عصر امروز (چهارشنبه)، گزارش دادند که عده‌ای افراد مسلح به زندان داعشی‌ها در منطقه الکبیبه در جنوب استان الحسکه (شمال شرق سوریه) که تحت کنترل شبه‌نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) است، حمله کرده‌اند.

این حمله حدود ساعت ۱۲ دیشب به وقت محلی رخ داده است آن هم درست در زمانی‌ که گشتی‌های آمریکایی در حال انتقال تعدادی از زندانیان داعشی به پایگاه غیرقانونی خود در شهر الشدادی بودند.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که این حمله تنها چند دقیقه پس از آن انجام شد که یک بالگرد آمریکایی در محوطه زندان فرود آمد تا تعدادی از زندانیان داعشی را از زندان کبیبه به زندان شهر الشدادی منتقل کند.

با این حال، این منابع گفتند که روند انتقال زندانیان داعشی بار دیگر به حالت عادی بازگشت و عناصر داعش به واسطه بالگردهای آمریکایی از زندان‌های استان الحسکه و دیرالزور به سمت مرز سوریه و عراق در نزدیکی شهر البوکمال منتقل شدند تا «برای حملات جدید علیه مواضع ارتش سوریه و عراق از آنها استفاده شود».

این گزارش در حالی منتشر شده است که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز روز گذشته از اقدام نظامیان تروریست آمریکایی در انتقال ۶۰ تروریست داعشی از زندان‌های تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) وابسته به آمریکا، به میدان نفتی «العمر» بزرگترین میدان نفتی سوریه خبر داد.

به گفته ناظران سیاسی، نیروهای آمریکایی در آن دسته مناطقی که در سوریه آن را تحت اشغال دارند به‌ ویژه در منطقه «التنف» (مرز سوریه، عراق، اردن) بر آموزش برخی گروه‌های تروریستی نظارت می‌کنند که از جمله این گروه‌ها می‌توان به گروه موسوم به «جیش مغاویر الثوره» و «اسود الشرقیه»‌ اشاره کرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها