آماده باش ارتش رژیم صهیونیستی برای احتمال لغو انتخابات فلسطین

آماده باش ارتش رژیم صهیونیستی برای احتمال لغو انتخابات فلسطین
چهارشنبه 1 ارديبهشت 1400 - 18:32

آماده باش در فرماندهی مرکزی رژیم صهیونیستی ظرف‌ روزهای آتی با توجه به احتمال لغو انتخابات پارلمانی فلسطین، افزایش خواهد یافت.

العالم - فلسطین اشغالی

پایگاه خبری واللا رژیم صهیونیستی در گزارشی نوشت، سرویس امنیتی رژیم صهیونیستی هفته گذشته رایزنی‌هایی انجام داد و مسوولان نظامی با ارائه دلایل روشنی گفتند، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وادار خواهد شد انتخابات پارلمانی را که قرار است ۲۲ مه برگزار شود به تعویق اندازد.

در این گزارش آمده است که فرمانده بخش عملیات و فرماندهی مرکزی رژیم صهیونیستی منتظر اعلام تعویق انتخابات از سوی محمود عباس نماندند و اقدامات و واکنش‌های لازم در صورت وقوع درگیری و تنش ناشی از تعویق انتخابات را به آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی ارائه کردند.

براساس این گزارش، از ابتدای هفته آینده حالت آماده باش در فرماندهی مرکزی تشدید خواهد شد و کوخاوی با اقدامات لازم در صورت وقوع درگیری در میان ملت فلسطین و تظاهراتی که به دلیل ناامیدی این ملت در اثر تعویق انتخابات به عملیات خصمانه علیه رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد، موافقت کرد. مسؤولان صهیونیستی بعید نمی‌دانند که به سمت اراضی اشغالی موشک‌هایی شلیک شوند به گونه‌ای که ارتش را مجبور خواهد کرد به آن جواب دهد.

مسؤولان امنیتی در بررسی‌های خود پیرامون اتفاقات جاری فلسطین گفتند، آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و رژیم صهیونیستی می‌دانند که اگر انتخابات تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار شود قدرت حماس بیشتر خواهد شد اما هیچ‌کس نمی‌خواهد مداخله کند تا به عنوان دلیل شکست انتخابات معرفی نشود. کارزار انتخاباتی تشکیلات خودگردان به مرحله حساسی رسیده است از این پس انتظارات از انتخابات بالاست و آن طور که به نظر می‌رسد اگر عباس هفته بعد تعویق انتخابات را اعلام نکند متوقف کردن این امر دشوار خواهد بود.

براساس اطلاعاتی که مسؤولان در فرماندهی مرکزی در بررسی ارزیابی‌های وضعیت چند روز آینده ارائه کردند، نگرانی‌ها درباره لیست‌های جداگانه جنبش فتح و ائتلاف پشت پرده یحیی سنوار، رهبر حماس در غزه و محمد دحلان است که مدعی است از سوی فتح نامزد انتخابات شده است. این اقدام ممکن است به کنترل سیاسی حماس در کرانه باختری و برکناری عباس منجر شود.

ارزیابی مسؤولان نظامی رژیم صهیونیستی بر این است که محمود عباس در سایه مشکلاتی از قبیل وضعیت بد اقتصادی تشکیلات خودگردان فلسطین، دودستگی فتح و شیوع ویروس کرونا می‌تواند انتخابات را به تاخیر اندازد. همچنین این نگرانی وجود دارد که عباس رژیم صهیونیستی را مقصر بداند که می‌گوید از برگزاری انتخابات در قدس شرقی ممانعت می‌کند.

قرار است انتخابات پارلمانی فلسطین ۲۲ مه و انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان ۳۱ اوت برگزار شود.

ایسنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها