اردوغان: ما از ظلم اسرائیلِ تروریست علیه کودکان فلسطین خشمگین و اندوهگین هستیم

اردوغان: ما از ظلم اسرائیلِ تروریست علیه کودکان فلسطین خشمگین و اندوهگین هستیم
جمعه 24 ارديبهشت 1400 - 17:15

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه تجاوزهای تل‌آویو علیه نوار غزه 73 میلیون دلار خسارت به همراه داشته، تصریح کرد که آنکارا از ظلم تل‌آویو علیه کودکان و زنان فلسطینی اندوهگین و خشمگین است.

العالم - ترکیه

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه بعد از ظهر امروز(جمعه) در بخشی از اظهارات خود به حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین پرداخت.

بر اساس گزارش خبرگزاری «آناتولی»، رئیس‌جمهور ترکیه در این خصوص گفت: «همانطور که از مبارزه [جمهوری] آذربایجان برای آزادسازی خاکشان حمایت کردیم، امروز نیز با همان احساس علیه ظلم در قدس و شهرهای فلسطین اقدام می‌کنیم».

رجب طیب اردوغان در ادامه افزود: «میزان خسارت‌های ناشی از تجاوزهای اسرائیل به نوار غزه ۷۳ میلیون دلار است».

اردوغان ادامه داد:‌ «ایستادگی در برابر تجاوزهای اسرائیل در قدس و شهرهای فلسطین وظیفه اخلاقی تمام بشریت است».

شبکه ترکیه‌ای «تی‌آرتی» نیز با پوشش بخش دیگری از اظهارات رئیس‌جمهور ترکیه به نقل از او نوشت: «اسرائیل در برابر دیدگان جهان مرتکب جنایت می‌شود و آن‌ها یک دولت تروریستی هستند. اگر تمام جهان از ظلم اسرائیل علیه مردم فلسطین چشم‌پوشی کند ما با آن‌ها مماشات نخواهیم کرد».

وی همچنین گفت: «ما از ظلم اسرائیلِ تروریست که قدرتش را علیه کودکان، زنان و مظلومان استفاده می‌کند، اندوهگین و عصبانی هستیم. آنان دسته ساکتان و حامیان علنی و پنهان اسرائیل در ریختن خون فلسطینیان باید بدانند که روزی نوبت آن‌ها خواهد رسید».

رئیس‌جمهور ترکیه اظهار داشت: «تلاش دولت تروریست [اسرائیل] برای غارت بی‌شرمانه شهری مثل قدس که اماکن مقدس مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در آن قرار دادن، از حد گذشته است. اگر سازمان همکاری اسلامی هر چه سریعتر موضع ملموس و مؤثری [علیه حملات اسرائیل] اتخاذ نکند، در واقع این سازمان موجودیت خود را انکار کرده است. ترکیه آماده است از هر گونه ابتکار سازمان ملل متحد به صورت مؤثر حمایت کند و برای برقراری صلح مسئولیت را برعهده بگیرد و فداکاری کند».

رجب طیب اردوغان روز گذشته نیز در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در این خصوص گفت: «اقدامات اسرائیل که در تضاد با تصمیمات سازمان‌های بشردوستانه، حقوق اساسی بشریت و قوانین بین‌المللی و تمامی ارزش‌های انسانی است، باید هرچه سریع‌تر متوقف شود».

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها