گفتگوی تلفنی پوتین و اردوغان درباره اوضاع فلسطین

گفتگوی تلفنی پوتین و اردوغان درباره اوضاع فلسطین
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400 - 17:02

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفت و گویی تلفنی با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خود درباره مساله فلسطین و تشدید تنش ها در سرزمین های اشغالی فلسطین تبادل نظر کرد.

العالم ـ اروپا

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در مکالمه تلفنی درخصوص متشنج شدن اوضاع بیت المقدس گفت و گو کردند.

در بیانیه امده است: روسای جمهوری روسیه و ترکیه از تشدید تنش ها و زد و خوردها و افزایش کشته شدگان و مجروحان ابراز نگرانی کردند.

پوتین و اردوغان از طرف های مناقشه دعوت به تنش زدایی و حل و فصل صلح آمیز اختلافات کردند.

دو طرف بر موضع اصولی روسیه و ترکیه در حمایت از راهکار تاسیس دو حکومت برای حل و فصل مناقشه بین فلسطین و اسراییل برمبنای معیارهای قوانین بین المللی و نقش ویژه گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه تاکید کردند.

در ادامه پوتین پایان ماه مبارک رمضان را به اردوغان و ملت ترکیه تبریک گفت. وی همچنین بر آمادگی روسیه برای تحویل واکسن اسپوتنیک وی به ترکیه اعلام کرد. قرار شد در روزهای آتی هیاتی از ترکیه برای گفت و گو در این زمینه به مسکو سفر کند.

اردوغان نیز حادثه روز گذشته تیراندازی در مدرسه ای در قازان پایتخت جمهوری تاتارستان را که منجر به مرگ ۹ نفر و مجروح شدن حدود ۲۰ نفر دیگر شد تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح ناآرام است.

به دنبال شرایط بحرانی قدس، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "بنی گانتس" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای بررسی شرایط تشکیل جلسه امنیتی دادند.

بر اساس آخرین اطلاعات، دستکم ۳۵ فلسطینی در غزه و ۵ تن از اهالی سرزمینهای تحت اشغال رژیم صهیونیستی در پی شدیدترین حملات در طول سال‌های گذشته کشته شدند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها