پاکستان در تکاپوی برگزاری تظاهرات سراسری علیه اسرائیل

پاکستان در تکاپوی برگزاری تظاهرات سراسری علیه اسرائیل
دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 - 20:42

نخست وزیر پاکستان تصمیم دارد تا برای حمایت از مردم فلسطین و محکومیت حملات رژیم صهیونیستی، در اقدامی رسمی جمعه این هفته تظاهرات سراسری در پاکستان برگزار کند و از اقشار مختلف مردم برای شرکت در تظاهرات ضداسرائیلی دعوت خواهد کرد.

العالم ـ آسیا

رسانه‌های پاکستانی روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه در کابینه دولت این کشور گفتند که عمران‌خان تصمیم دارد به صورت رسمی تظاهرات اعتراض آمیز علیه تهاجم اسرائیل به غزه و همبستگی با ملت فلسطین را در سراسر پاکستان برگزار کند.

این اولین باری است که دولت پاکستان در اقدامی رسمی برگزاری تظاهرات ضدصهیونیستی را پیشنهاد و اجرای آن در شهرها را مدیریت خواهد کرد.

منابع آگاه در پاکستان افزودند: نخست وزیر این کشور به مسوولان و نهادهای مربوطه دستور داده تا تدارک برگزاری تظاهرات سراسری در حمایت از فلسطین در روز جمعه ۳۱ اردیبهشت را فراهم کنند.

عمران خان امروز در جلسه سخنگویان حزب تحریک انصاف پاکستان (حزب حاکم فعلی این کشور) گفت که پاکستان به حمایت قوی خود از فلسطین ادامه می‌دهد در تمام مجامع جهانی ظلم و اقدامات ضدبشری رژیم صهیونیستی را مطرح خواهد کرد.

گفتنی است که دولت ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان نیز به طور رسمی روز همبستگی با ملت فلسطین را در این ایالت برگزار کرد.

قرار است امروز (دوشنبه) در شهرهای لاهور و اسلام‌آباد نیز تجمع ضدصهیونیستی با حضور جامعه مدنی از جمله دانشجویان فلسطینی مقیم پاکستان برگزار شود.

همچنین رهبران احزاب مذهبی پاکستان به ویژه جمعیت علمای اسلام و جماعت اسلامی اعلام کردند که جمعه این هفته (۳۱ اردیبهشت) تظاهراتی علیه اسراییل و در حمایت از فلسطینیان در سراسر پاکستان برگزار می‌شود.

وزیر امور خارجه پاکستان ساعاتی پیش اعلام کرد که وی قرار است امشب عازم ترکیه شود و پس از رایزنی‌های با همتای ترکیه‌ای، فلسطینی و سودانی همراه آنان سفر مشترکی به نیویورک انجام خواهد تا مطالبه مشترک امت اسلامی برای حفاظت از مردم فلسطین و جلوگیری از تهاجم رژیم صهیونیستی، را به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها