مقداد: انتخابات سوریه هزاران بار از انتخابات آمریکا بهتر است

مقداد: انتخابات سوریه هزاران بار از انتخابات آمریکا بهتر است
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 22:49

وزیر خارجه سوریه اظهار کرد: انتخابات سوریه "هزاران بار بهتر از انتخابات آمریکاست".

العالم _ سوريه

فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه روند رای گیری در سفارت‌های سوریه را "بسیار عالی" توصیف کرد چراکه در "فضایی مملو از آزادی و دموکراسی" انجام گرفت و سوری‌ها "با دقت و آزادی کامل" نظر خودشان را بیان کردند.
او در جمع خبرنگاران در پی دریافت نتایج رای گیری توسط وزارت دادگستری افزود: انتخابات در داخل سوریه با مشارکت بسیاری از مردم و در راستای بیان اظهارات سوری‌ها ارزشمند خواهد بود.
وزیر خارجه سوریه افزود: بیان اظهارات سوری‌ها در انتخابات در مقابل تمام تبلیغات رسانه‌های مغرضانه و مجرمانه در برخی موارد است که این انتخابات را خدشه دار می‌کند.
مقداد ادامه داد: به شما تاکید می‌کنم انتخابات جمهوری سوریه دست‌کم آنچه تاکنون انجام گرفته هزاران بار بهتر از انتخابات مسخره آمریکاست که از آن اطلاع یافته‌ایم.
وزیر خارجه سوریه اظهار کرد: سوری‌ها بار دیگر ثابت خواهند کرد که به کشورشان، بازسازی، مقابله با تروریسم پایبند بوده و در کنار ارتش و کشورشان تا تحقق پیروزی نهایی هستند.
مقداد درباره دلایلی که مهاجران را به سمت رفتن به خارج شدن از سوریه ترغیب کرد و گفت، دلایل آن مربوط به تروریسم و سپس تحریم‌های تحمیل شده بر کشور است.
او اظهار کرد: از اقصی نقاط جهان از سیدنی استرالیا تا شیلی صدها و ده‌ها هزار سوری به سفارتخانه‌هایشان رفتند تا تاکید کنند که با کشورشان هستند و می‌توانند حق انتخاباتی‌شان را اجرا کنند.
مقداد به شکل خاص به آنچه در لبنان رخ می‌دهد اشاره کرد و گفت: مردم از تمام مناطق و ده‌ها هزار تن به سفارت رفتند.
وزیر خارجه سوریه دست‌های پست به سمت سوری‌ها کشیده شده تا از رفتن به سفارت باز بدارند.
مقداد اشاره کرد: سوریه از کسانی که متجاوزان آنها را از ایفای حق‌شان در لبنان بازداشتند تا به کشورشان برگردند و حق قانونی‌شان را انجام دهند، استقبال می‌کند.

ایسنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها