امیرعبداللهیان: نبرد شمشیر قدس، اثری از معامله قرن باقی نگذاشت

امیرعبداللهیان: نبرد شمشیر قدس، اثری از معامله قرن باقی نگذاشت
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 18:38

حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی تأیید کرد که پس از نبرد شمشیر قدس، دیگر هیچ اثری از طرح معامله قرن باقی نمانده است و این نبرد یک مرحله جدیدی در تاریخ مبارزات فلسطین است.

العالم - ایران / سیاسی

امیرعبداللهیان در گفتگو با العالم در جریان اجلاس فوق‌العاده اتحادیه مجالس عضو سازمان همکاری اسلامی در حمایت از فلسطین، تأکید کرد: "برای محکومیت جنایات صهیونیست‌ها و حمایت از مردم فلسطین و مقاومت شجاعانه آنها به چنین اجلاس نیاز بود.

وی تاکید کرد که هدف از برگزاری اجلاس، اعلام حمایت و همبستگی با مردم مظلوم و مقاوم فلسطین، دفاع از مسجدالاقصی، تاکید بر نسل کشی و جنایات مبتنی بر آپارتاید رژیم جعلی اسراییل و درخواست محاکمه جنایتکاران صهیونیست در محاکم قضایی مستقل و بین‌المللی و فراخوان کمک کشورهای اسلامی به بازسازی غزه است

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی فلسطین تنها راه احیای حقوق مردم فلسطین را مقاومت و پایداری دانست و تاکید کرد که مسیر مقاومت تنها راه تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف است.

عبداللهیان اظهار داشت که نبرد شمشیر قدس و شلیک موشک‌های مقاومت به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین و تمامی سرزمین های اشغالی ثابت کرد که معادله جدیدی به وجود آمده است و موشک‌های مقاومت نقشه صهیونیست ها را برهم زد و پس از نبرد شمشیر قدس دیگر هیچ اثری از طرح معامله قرن باقی نمانده است.

عبداللهیان تأكید كرد كه نبرد شمشیر قدس نقطه عطفی در تاریخ مبارزات فلسطین علیه موجودیت اشغالگر صهیونیست است و نقاط ضعف این رژیم را به همگان نشان داد و کشورهایی که متقاضی روابط با اشغالگران بودند از جمله امارات و بحرین باید از فلسطینی ها عذرخواهی کنند و کشورهایی که پرچم رژیم صهیونیستی را درکشورهایشان برافراشته اند باید سفیر اشغالگران را اخراج و از مردم فلسطین عذرخواهی کنند.

گفتنی است؛ امروز اجلاس فوق‌العاده اتحادیه مجالس عضو سازمان همکاری اسلامی به میزبانی مجلس شورای اسلامی و به صورت حضوری -با رعایت پروتکل‌های بهداشتی- در تهران در حال برگزاری است.

هیات‌های پارلمانی و مجامع بین‌المللی پارلمانی ۱۵ کشور اسلامی از جمله عراق، اردن، سوریه، لبنان، تونس ، الجزایر، پاکستان، افغانستان، مراکش، قطر، بورکینافاسو، کومور، ترکیه ، فلسطین و... در نشست تهران حضور دارند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها