تاکید تونس بر لزوم ادامه فشار به رژیم صهیونیستی

تاکید تونس بر لزوم ادامه فشار به رژیم صهیونیستی
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 20:02

وزارت خارجه تونس بر ادامه فشار آوردن به رژیم اشغالگر اسرائیل و تلاش برای واداشتن این رژیم به فرمانبرداری از قطعنامه‌های مشروع بین المللی تاکید کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

وزارت خارجه تونس با انتشار بیانیه‌ای از تلاش‌های بین المللی، منطقه‌ای و همچنین تلاش‌های بی وقفه‌ای قدردانی کرد که برای متوقف کردن تجاوز رژیم صهیونیستی ضد مردم فلسطین و برقراری آتش بس صورت گرفت.
وزارت خارجه تونس در این بیانیه بر ادامه فشار آوردن به رژیم اشغالگر اسرائیل و تلاش برای واداشتن این رژیم به فرمانبرداری از قطعنامه‌های مشروع بین المللی تاکید کرد.
وزارت خارجه تونس در این بیانیه تصریح کرد: کشور تونس از تلاش تمام کشور‌های برادر و دوست و سازمان‌های بین المللی و منطقه‌ای و تلاش‌های بی وقفه بی نهایت قدردانی می‌کند، تلاش‌هایی که برای متوقف کردن تجاوز آشکار نیرو‌های اشغالگر اسرائیل ضد ملت برادر فلسطین و برقراری آتش بس صورت گرفت.
وزارت خارجه تونس اعلام برقراری آتش بس را نتیجه پایداری ملت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی و نوار غزه در برابر ماشین کشتار و ویرانی و نتیجه فشار‌ها و تلاش‌های بین المللی دپیلماتیکی دانست که گروه‌های بین المللی در همه محافل به ویژه در شورای امنیت، مجمع عمومی سازمان ملل، اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی به کار گرفتند.
در این بیانیه بر ضرورت ادامه فشار بر اشغالگران برای فرمانبرداری از قطعنامه‌های مشروع بین المللی و دست برداشتن از نقض‌ آشکار حقوق ملت فلسطین از جمله توقف سیاست شهرک سازی، کوچاندن اجباری ساکنان فلسطین و صرف نظر کردن مطلق از طرح‌های الحاق زمین‌های فلسطینی و تغییر آثار شهر‌های فلسطین و از بین بردن هویت آن‌ها تأکید شده است.
در این بیانیه آمده است: تضمین تکرار نشدن این تجاوزات چیزی غیر از فراهم کردن حمایت از مردم فلسطین، پایان دادن به سیاست فرار از مجازات و به جریان انداختن ساز و کار‌ها به منظور مجازات جنایات جنگی نیست که اشغالگران ضد غیر نظامیان بیگناه مرتکب شدند.
وزارت خارجه تونس در این بیانیه تأکید کرد: برقراری صلح عادلانه، جامع و همیشگی جز با پایان دادن به اشغالگری و بازگرداندن مردم فلسطین به حقوق مشروع خود که به هیچ وجه قابل چانه زدن نیست و در صدر آن‌ها حق آنان در تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف، محقق نخواهد شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها