کرملین: انتظار حل اختلافات در دیدار پوتین-بایدن را نداریم

کرملین: انتظار حل اختلافات در دیدار پوتین-بایدن را نداریم
چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 16:23

سخنگوی کرملین تصریح کرد که انتظار ندارند که نشست آتی رؤسای جمهور روسیه و آمریکا به توافق و تفاهم درباره اختلافات عمیق منجر شود.

العالم - اروپا

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) در یک کنفرانس خبری در خصوص دیدار آتی «ولادیمیر پوتین» و «جو بایدن» رؤسای جمهور روسیه و آمریکا به توافق و تفاهم برای حل اختلافات عمیق منجر شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی تاس، پسکوف با اشاره به دیدار دوجانبه بایدن و پوتین که قرار است 16 ژوئن (26 خردادماه) در «ژنو» سوئیس برگزار شود، گفت که کرملین انتظار ندارد که پس از اولین دیدار میان پوتین و بایدن، تمامی اختلافات میان روسیه و ایالات متحده حل شود و تغییری در روابط ایجاد شود.

وی با این حال ادامه داد که علی‌رغم آن که انتظاری از حل اختلافات عمیق دو کشور آمریکا و روسیه نمی‌رود اما نباید اهمیت این نشست را دست‌کم گرفت.

پسکوف در این خصوص گفت: «در دیدار اول احتمال نمی‌رود که به تفاهم و توافق برای حل اختلافات عمیق رسید اما به هرحال اشتباه است که اهمیت این نشست نادیده گرفته شود».

سخنگوی کرملین در خصوص مکان برگزاری نشست که پیش از این اعلام شده بود، در ژنو خواهد بود گفت که هنوز توافقی در خصوص مکان دقیق نشست پوتین و بایدن صورت نگرفته است و دو طرف باید به طور مشترک در خصوص محل برگزاری این نشست به توافق برسند.

طبق این گزارش، رؤسای جمهور آمریکا و روسیه قصد دارند به موضوعاتی چون ثبات و تسلیحات راهبردی بپردازند.

رسانه‌ها روز گذشته گزارش کردند که نشست دوجانبه پوتین و بایدن احتمالاً در شهر ژنو برگزار خواهد شد.

پیش از این نیز «ولادیمیر شیزوف» نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا در واکنش به اخباری در خصوص دیدار رؤسای جمهور روسیه و آمریکا گفته بود که نباید انتظار معجزه از دیدار پوتین و بایدن داشت.

اخیراً پوتین و بایدن با یکدیگر تلفنی صحبت کردند و در این تماس رئیس‌جمهور آمریکا به همتای روس خود پیشنهاد داد به صورت حضوری در ماه‌های آتی دیداری داشته باشند.

این در حالی است که تنش‌ها میان دو کشور با تداوم اتهام زنی آمریکا علیه روسیه در خصوص دخالت در انتخابات ماه نوامبر و ارتباط داشتن با عملیات هک «سولار ویندز» و اعمال تحریم علیه مسکو به این بهانه‌ها، بالا گرفته است. پیش از آن هم بایدن در مصاحبه‌ای در ماه مارس با شبکه «ای‌بی‌سی نیوز» پوتین را قاتل خواند و گفت که باید بهای اقداماتش را بپردازد.

رئیس‌جمهور روسیه به تازگی حکمی را امضا کرده که دولت را موظف می‌کند به اقدامات غیردوستانه برخی کشورهای غربی پاسخ دهد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها