خشم نتانیاهو ازاظهارات وزیر امور خارجه فرانسه

خشم نتانیاهو ازاظهارات وزیر امور خارجه فرانسه
پنج‌شنبه 6 خرداد 1400 - 12:37

پس از هشدار وزیر امور خارجه فرانسه درباره جداسازی نژادی در فلسطین اشغالی، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن حمله لفظی به او مدعی شد: «اسرائیل تنها قطب دموکراسی در منطقه است».

العالم-فلسطین اشغالی

منابع عبری‌زبان، شامگاه (چهارشنبه)، از حمله لفظی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه خبر دادند.

پس از درگیری‌های اخیر در میان شهروندان فلسطینی و ساکنان سرزمین‌های اشغالی، وزیر امور خارجه فرانسه در گفت‌و‌گویی تلویزیونی درباره خطر جداسازی نژادی در فلسطین اشغالی هشدار داده بود.

به گزارش وبگاه شبکه عبری‌زبان «آی۲۴» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات گفت: «ما درس‌های اخلاقی فرانسه را تحمل نخواهیم کرد. من به‌شدت به سخنان رئیس دیپلماسی فرانسه اعتراض دارم که گفت اسرائیل ریسک [تبدیل شدن] به یک دولت جداسازی نژادی را می‌کند».

نتانیاهو در ادامه اظهارات خود مدعی شد: «این ادعا خجالت آور و بی‌اساس است. در اسرائیل، تمام شهروندان با هر نژادی در برابر قانون برابر هستند. اسرائیل قطب دموکراسی و حاکمیت قانون در منطقه ماست و تنها دولت دموکراتیک در منطقه».

این اظهارات در واکنش به اظهارات لودریان بود که طبق گزارش شبکه «الجزیره»‌ اخیرا در گفت‌و‌گویی تلویزیونی گفته بود: «اولین بار است که در آنجا چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد که این نشان می‌دهد در صورت [اجرای] راه‌حل دیگری غیر از راهکار دولتی زمینه برای جداسازی نژادی به مدت طولانی فراهم خواهم شد».

در پی تجاوزهای ساکنان و پلیس رژیم صهیونیستی در شهر قدس اشغالی به ویژه در مسجد الاقصی و محله «الشیخ جراح»، از سیزدهم آوریل، موج جدیدی از درگیری‌ها میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها آغاز شده است.

این درگیری‌ها پس از هشدار گروه‌های مقاومت به جنگی دوازده روزه کشیده شد؛ جنگی که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با میانجیگری کشور مصر آتش‌بس در آن را پذیرفت.

پس از اعلام آتش‌بس تل‌آویو، گروه‌های مقاومت فلسطینی تأکید کردند که تا زمان پایبندی رژیم صهیونیستی به آتش‌بس، به آن متعهد خواهند بود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها