«اسحاق هرتزوگ» رئیس جدید رژیم صهیونیستی شد

«اسحاق هرتزوگ» رئیس جدید رژیم صهیونیستی شد
چهارشنبه 12 خرداد 1400 - 14:42

نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی امروز در جلسه‌ای با ۸۷ رأی موافق، رئیس سابق حزب کارگر را به عنوان رئیس جدید این رژیم انتخاب کردند.

العالم - فلسطین اشغالی

«اسحاق هرتزوگ» رئیس پیشین حزب کارگر در رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) با رأی نمایندگان پارلمان (کنست) به عنوان رئیس جدید این رژیم انتخاب شد.

به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، اعضای کنست در جلسه امروز با ۸۷ رأی موافق، با انتخاب هرتزوگ به عنوان رئیس جدید رژیم جعلی اسرائیل موافقت کردند. ۲۶ نماینده به رقیب وی رأی دادند.

وی که هم‌اکنون ریاست سازمان غیردولتی «یهودیان برای اسرائیل» برعهده دارد، پسر «حییم هرتزوگ» رئیس سابق رژیم صهیونیستی است. حییم هرتزوگ از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۳ به مدت دو دوره، عهده‌دار ریاست این رژیم بود.

اسحاق هرتزوگِ ۶۱ ساله، جایگزین «رووین ریولین» ۸۱ ساله در ریاست رژیم صهیونیستی می‌شود که بعد از هفت سال حضور در این منصب، نهایتا در ۹ جولای به کار خود خاتمه می‌دهد.

وی در انتخابات درون‌پارلمانی برای تکیه‌زدن بر صندلی ریاست این رژیم، با «میریام پرتز» - زن معلمی که بدون سابقه سیاسی در این انتخابات نامزد شده بود - رقابت ساده‌ای داشت. هرتزوگ یازدهمین رئیس رژیم جعلی اسرائیل خواهد بود.

یکی از دبیران روزنامه «جروزالم‌پست» در صفحه توئیتر خود امروز را برای رژیم صهیونیستی حائز اهمیت دانسته و نوشت: «اسرائیل به مدت ۱۲ سال یک نخست‌وزیر، به مدت ۷ سال یک رئیس و سازمان موساد نیز به‌مدت ۵ سال یک رئیس داشته است. تقریبا همه آنها امروز تغییر می‌کنند».

روزنامه «هاآرتص»، درباره هرتزوگ نوشته، او - که سه سال را نیز نماینده تل‌آویو در سازمان ملل بوده - به طبقه اشرافی‌گری رژیم صهیونیستی بسیار نزدیک است اما ۱۵ سال را در کنست به عنوان نماینده حزب کارگر گذارند و ۵ سال پایانی نیز رئیس این حزب بود.

پرتز و هرتزوگ

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها