اولویت اسد، آزادسازی خاک اشغالی سوریه است

اولویت اسد، آزادسازی خاک اشغالی سوریه است
پنج‌شنبه 13 خرداد 1400 - 10:22

مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که وی علاوه بر تقویت ارتباط با همپیمانان، آزادسازی اراضی اشغالی سوریه، را در اولویت اسد خود قرار می‌دهد.

العالم - سوریه

«بثینه شعبان» مشاور ویژه بشار اسد رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری این کشور، بیانگر اراده مردمی و شکست سیاست‌های آمریکا بود.

شعبان به شبکه خبری المیادین گفت که عشایر سوریه، گروه‌های جدایی‌طلب (کُردهای وبسته به آمریکا) را به چالش کشیدند و در انتخابات شرکت کردند.

وی ادامه داد، بشار اسد با مشارکت در انتخابات تأکید دارد که ملت سوریه، در گروگان تروریست‌ها قرار دارند و اسد نیز شریک این تروریست‌ها نیست.

این مسئول سوری خاطر نشان کرد، اظهارات برخی کشورها مبنی بر اینکه انتخابات سوریه را به رسمیت نمی‌شناسند، «مسئله‌ای است که به ما ارتباطی ندارد».

شعبان با تأکید بر اینکه بشار اسد، تعریف جدیدی از مفهوم انقلاب ارائه کرد، گفت که «ملت سوریه رهبری انقلابی را علیه تروریسم، خیانت و فساد بر عهد دارد».

وی ادامه داد: «علاوه بر تقویت ارتباط با همپیمانان، آزادسازی اراضی اشغالی سوریه، اولویت اسد در مرحله آتی است».

مشاور اسد در بخش دیگری از این مصاحبه به مسئله قطع رابطه برخی از کشورها با سوریه پرداخت و گفت: «کشورهای عربی که سوریه را تحریم کردند، باید در برقراری مجدد روابط اقدام کنند... و ما این مسئله را بر اساس منافع ملت سوریه می‌سنجیم».

این مسئول سوری درباره مسئله فلسطین تصریح کرد، فلسطین و سوریه با هم همبستگی دارند و ایستادگی سوریه در فلسطین بازتاب یافته است.

وی خاطر نشان کرد، دور اخیر جنگ در فلسطین، روحیه ملت سوریه را بالا برد و این مسئله را نشان داد که «هر چه با زور گرفته شده است، جز با زور پس گرفته نمی‌شود».

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها