امیر موسوی در جمع خبرنگاران:

حضور نیروی دریایی ارتش در نیم کره غربی نقطه عطفی در این نیرو است

 حضور نیروی دریایی ارتش در نیم کره غربی نقطه عطفی در این نیرو است
دوشنبه 24 خرداد 1400 - 22:16

فرمانده ارتش گفت: حضور یگان‌های نیروی دریایی ارتش در نیم کره غربی بدون پهلوگیری در بندرها، یک نقطه عطفی در این نیروی راهبردی است.

العالم - ایران / سیاسی

امیر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه آیین الحاق «ناوشکن دنا» و «ناو مین‌شکار شاهین» در جمع خبرنگاران، با تأکید بر اینکه الحاق ناوشکن دنا جهش فوق‌العاده در توان رزمی نیروی دریایی ارتش، ایجاد می‌کند، گفت: حضور یگان‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در نیم کره غربی بدون پهلوگیری در بندرها، یک نقطه عطفی در این نیروی راهبردی است.

وی گفت:‌ جوانان امروز افتخار می‌کنند که با شناورها و تجهیزاتی مأموریت‌های بزرگ دریانوردی در اقیانوس‌ها و آب‌های آزاد را انجام می‌دهند که به دست متخصصان خودمان ساخته شده است.

فرمانده ارتش با تأکید بر اینکه الحاق «ناوشکن دنا» و «ناو مین‌شکار شاهین»، یک اتفاق مهم است و یک جهش فوق‌العاده در توان رزمی نیروی دریایی ارتش ایجاد می‌کند، اضافه کرد:‌ تعداد قابل‌توجهی از این تجهیزات در سال‌های اخیر به نیروی دریایی اضافه شد، در آینده نزدیک هم شاهد اضافه شدن تعداد دیگری خواهیم شد.

امیر موسوی ضمن تشکر و قدردانی از همه کسانی که در ساخت ناوشکن دنا نقش داشته‌اند خاطرنشان کرد: این روز به واسطه پیوستن ناوشکن دنا و ناو مین‌شکار شاهین به نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران مبارک است.

وی همچنین در جمع کارکنان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس، با تبریک دهه کرامت، میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و ولادت علی ابن موسی الرضا (ع) گفت: در پیشگاه خداوند بزرگ با تمام وجود خاضعانه و خاشعانه به همرزمی شما عزیزان نیروهای دریایی کشور افتخار می‌کنم و به خاطر همه تلاش‌هایتان به شما خدا قوت می‌گویم.

فرمانده ارتش افزود: حضور یگان‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در نیم کره غربی و ۱۴ هزار کیلومتر آن طرف‌تر و بدون پهلوگیری در بندرها، یک نقطه عطفی در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ۱۵ سال پیش به منظور حضور در آب‌های آزاد جهان، علاوه بر خلیج فارس، دریای عمان، اقیانوس هند، باب‌المندب، خلیج عدن و بخش شرقی دنیا را در نوردید و اکنون توانسته از دماغه «امیدنیک» بگذرد و در اقیانوس اطلس شمالی حضور یابد.

فرمانده ارتش اضافه کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنان با تمام قوت به دنبال اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر ساخت نیروی دریایی در شأن ملت ایران، با تمام توان، قدرت و با توکل بر خداوند بزرگ این مسیر را ادامه می‌دهد.

وی گفت: هیچ مشکل، چالش و مانعی تاکنون نتوانسته اجرای این فرمان را به تأخیر بیندازد، متعهد می‌شویم از این به بعد نیز هیچ چالش، مشکل، مانع و حادثه‌ای، هر چند بزرگ نتواند اجرای این فرمان را متوقف، کُند یا به تأخیر بیندازد.

امیر موسوی به انتخابات ۲۸ خرداد اشاره کرد و افزود: جمعه ۲۸ خرداد روز تاریخی پیش روی ما است که در آن حداقل سرنوشت چهار سال آینده کشور به دستان ملت ایران تعیین می‌شود، از این رو حضور در آن برای قوی شدن کشور و برطرف شدن مشکلات الزامی است که لازم است، همدیگر را برای حضور در انتخابات به عنوان امر به معروف سفارش کنیم.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها