الگوبرداری ساکنان کرانه باختری از نوار غزه در «خشم شبانه» علیه صهیونیست‌ها

الگوبرداری ساکنان کرانه باختری از نوار غزه در «خشم شبانه» علیه صهیونیست‌ها
دوشنبه 31 خرداد 1400 - 17:43

کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین در شرق و جنوب نابلس در کرانه باختری برای بیرون راندن شهرک‌نشینان صهیونیست از اراضیشان، با الگوبرداری از مردم نوار غزه، به راهکار «خشم شبانه» روی آوردند.

العالم - فلسطین اشغالی

کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین در «بیت دجن» واقع در شرق نابلس در کرانه باختری نیز از «خشم شبانه» برای نشان دادن نارضایتی خود از شهرک‌سازی در اراضی خود استفاده کردند.

خشم شبانه، برای نخستین‌بار در نوار غزه استفاده شد و پس از آن، ساکنان شهرک «بیتا» در جنوب نابلس از این ایده، الگوبرداری کردند و پس از آن ساکنان بیت دجن از آن علیه شهرک‌نشینان صهیونیست استفاده کردند.

به نوشته پایگاه خبری «عربی 21»، خشم شبانه به نوعی مکمل مبارزه با اشغالگران در روز است و شرکت‌کنندگان در این امر، با استفاده از لاستیک‌های به آتش کشیده شده، پخش صدای بلند از بلندگوها، نور و لیزرهای قوی توجه و تمرکز سربازان صهیونیست را که از شهرک‌نشینان حمایت می‌کنند، پرت می‌کنند و از بشکه‌های انفجار استفاده می‌کنند.

خبرگزاری فلسطینی «وفا» به نقل از «نصر ابوحبیش» رئیس کمیته مردمی دفاع از اراضی بیت‌دجن در این‌باره گفت: تجربه بیتا در مقابله با شهرک‌سازی از طریق خشم شب، تاثیر زیادی در مقابله مردمی با اشغالگران داشت و به همین دلیل، کمیته‌های مقاومت مردمی در بیت دجن نیز تصمیم گرفتند که از آن برای مقابله با سیطره صهیونیست‌ها بر اراضی این شهرک برای احداث واحدهای شهرک‌نشینی استفاده کنند.

وی افزود که شب گذشته نیز، جوانان فلسطینی با استفاده از لاستیک‌های به آتش‌کشیده شده، بوق خودروها و نور شدید تلاش کردند تا شهرک‌نشینانی را که به دنبال ایجاد یک مجتمع شهرک‌نشینی در اراضی بیت‌دجن هستند، به دردسر بیندازند. نتیجه استفاده از این شیوه، استقرار شمار بیشتری از نظامیان صهیونیست در این منطقه و استفاده آنها از گازهای اشک آور و بمب‌های صوتی برای متفرق کردن فلسطینی‌ها و بیانگر ترس و وحشت آنها از این امر بود.

شهرک بیت دجن، از اکتبر سال گذشته شاهد راهپیمایی‌های هفتگی در اعتراض به احداث واحد‌های شهرک‌نشینی جدید در شمال شرق اراضی این شهرک است.

صدها فلسطینی شب گذشته در جنوب نابلس در اعتراض به ساخت شهرک‌های صهیونیستی جدید در بیتا دست به اعتراض زدند و با انجام خشم شبانه در «جبل صبیح» اعلام کردند که اجازه نمی‌دهند اشغالگران از اراضی این منطقه برای شهرک‌سازی استفاده کنند.

تحرکات رژیم صهیونیستی برای شهرک‌سازی در این منطقه از ماه مارس گذشته آغاز شده است. چندی پیش، شهرک‌نشینان صهیونیست اقدام به ایجاد خانه‌های پیش‌ساخته در منطقه جبل صبیح کرده بودند تا بتوانند شهرک جدیدی را در این منطقه ایجاد کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها