صنعاء: ملت یمن صلح زیر تحریم و محاصره را نمی‌پذیرد

صنعاء: ملت یمن صلح زیر تحریم و محاصره را نمی‌پذیرد
سه شنبه 1 تير 1400 - 08:12

وزیر خارجه یمن گفت، در سطح بین‌الملل تلاش می‌شود عربستان سعودی میانجی وانمود شود و در خصوص تجاوز به یمن و تبعات آن، مسئولیت از این رژیم سلب شود.

العالم - یمن

«هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعاء تأکید کرد، (در جنگ فعلی) تحرکات سیاسی بین‌الملل در راستای حمایت از عربستان سعودی است.

شرف گفت، هدف از این تحرکات این است که «عربستان، میانجی نشان داده شود و مسئولیت این رژیم در خصوص تجاوز به یمن و تبعات آن، [از این کشور] سلب شود».

این وزیر یمنی اعلام کرد که ملت یمن نمی‌تواند در سایه تحریم و محاصره، این صلح و آتش‌بس را بپذیرد.

وی تصریح کرد، مدیریت این محاصره بر عهده ریاض و ابوظبی است و با نظارت لندن و واشنگتن صورت می‌گیرد.

شرف در عین حال گفت که «دستان ما همچنان به سمت صلح آبرومندانه و عادلانه دراز است؛ [صلحی] که منافع و عزت ملت یمن را در پی داشته باشد».

وزیر خارجه یمن خاطر نشان کرد، ایستادگی و استقامت سیاسی، نظامی و اجتماعی یمن، تمامی تلاشهای بین‌المللی را شکست داد که در جانبداری از جنایات ائتلاف سعودی بود.

وی در پایان تأکید کرد که باید پرونده مسائل انسانی یمن را از پرونده‌های سیاسی و امنیتی جدا کرد؛ زیرا غذا، دارو و فرآورده‌های نفتی، مخصوص ملت یمن است و حق آنان است.

در همین ارتباط، جنبش انصار الله یمن نیز تأکید کرد، هزاران سند وجود دارد که کشتار ملت یمن توسط ائتلاف سعودی را ثابت می‌کند.

این جنبش تصریح کرد که سازمان ملل درباره جنایات ائتلاف سعودی، حقایق را تحریف می‌کند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها