مهلت 60 روزه حماس به تل‌آویو درباره اجرای تعهدات

مهلت 60 روزه حماس به تل‌آویو درباره اجرای تعهدات
چهارشنبه 2 تير 1400 - 16:53

رئیس دفتر حماس در غزه در جریان دیدار اخیر خود با گروههای فلسطینی تأکید کرد که در صورت عدم اجرای تعهدات رژیم صهیونیستی، مقاومت فلسطین نیز دور جدیدی از تنش را آغاز خواهد کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

گروههای فلسطینی که سه‌شنبه با یحیی السنوار رئیس دفتر حماس در غزه دیدار کردند، از احتمال دور جدیدی از تنش با رژیم صهیونیستی خبر می‌دهند.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم به نقل از رهبر یکی از گروههای فلسطینی گزارش داد، السنوار در این جلسه تأکید داشته است که نوار غزه، در خصوص مسئله محاصره، گذرگاهها، تبادلات تجاری، واردات کالا و مسئله بازسازی، تغییرات بنیادینی به خود خواهد دید.

وی تصریح کرد، السنوار تهدید کرده است که اگر وضعیت کنونی غزه به همین منوال باقی بماند و رژیم صهیونیستی نهایتا ظرف دو ماه دیگر، اقدامات عملی و ملموس انجام ندهد، حماس و سایر گروههای فلسطینی دست به تحرکاتی خواهند زد.

بر اساس اطلاعات واصله به رأی الیوم، السنوار به گروههای فلسطینی گفت که رسما از قاهره خواسته است که وارد این مسئله شود و راهکاری پیدا کند تا صهیونیستها به تعهدات خود در توافق آتش‌بس عمل کنند.

السنوار همچنین تهدید کرده است که در صورت عدم اجرای تعهدات رژیم صهیونیستی، مقاومت فلسطین نیز دور جدیدی از تنش را آغاز خواهد کرد.

وی همچنین در این دیدار، تأکید کرد که محاصره و بازسازی غزه و پرونده تبادل اسرا نیز در راستای تلاشهای باجخواهانه رژیم صهیونیستی بوده و این تبادل، مهمترین مانع است.

رأی الیوم همچنین به نقل از منابع فلسطینی گزارش داد، رژیم صهیونیستی مانع پیشروی در این پرونده می‌شود و در تلاش است تا نتیجه‌ای نداشته باشد و بدین صورت مانع از کسب هر گونه پیروزی برای حماس شود.

پس از پایان دیدار گروه‌های مقاومت، حماس در بیانیه‌ای به تل‌آویو و متحدان آن درباره «تعلل و این دست و آن دست کردن در شکستن محاصره نوار غزه و عدم پایبندی به روند شکستن محاصره هشدار داد».

حماس در بیانیه مذکور تأکید کرد که «مردم فلسطین و مقاومت آن‌ها مطلقا در این باره سکوت نخواهد کرد» و «دشمن خواهد دید که ما برای تمام گزینه‌ها آماده هستیم و با تمام ابزارهای مردمی و... مقاومت خواهیم کرد».

حماس همچنین تأکید کرد: «دشمن در سیاست باج خواهی و زورآزمایی کامیاب نخواهد شد. ما فشار بر مردممان و تلاش برای ربط دادن پرونده‌ها به یکدیگر را نخواهیم پذیرفت».

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها