خط و نشان وزیر خارجه‌آمریکا برای روسیه

خط و نشان وزیر خارجه‌آمریکا برای روسیه
چهارشنبه 2 تير 1400 - 22:51

وزیر خارجه آمریکا در برلین برای روسیه درباره خط لوله گازی نورد استریم ۲ خط و نشان کشید و با ترسیم تغییر سیاست خارجی کشورش با اروپا بر حفظ روابط خوب با آلمان تاکید کرد.

العالم ـ آمریکا

بنابر گزارش دویچه وله، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا که روز چهارشنبه وارد برلین شد، در کنفرانس خبری با هایکو ماس همتای آلمانی خود مجددا خطوط قرمز برای روسیه را ترسیم کرد و گفت: پروژه خط لوله گازی نورد استریم ۲ روسیه و آلمان امنیت اوکراین را تضعیف می کند.

سخنان بلینکن در حالی عنوان شد که پروژه خط لوله نورد استریم ۲ درحدود ۹۵ درصد تکمیل شده است و صادرات گاز روسیه را از طریق دریای بالتیک مستقیماً به آلمان دو برابر می کند.

وی مدعی شد: هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم روسیه نمی تواند از انرژی به عنوان ابزاری اجباری به عنوان سلاحی علیه اوکراین یا هر شخص دیگری در اروپا استفاده کند.

بلینکن همچنین افزود: من فکر می کنم انصاف است که بگوییم ایالات متحده هیچ شریک و دوستی بهتر از آلمان در جهان ندارد. وی قرار است با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز دیدار داشته باشد.

به گزارش ایرنا، سفر روز چهارشنبه بلینکن به برلین دومین سفر وی به اروپا در عرض هفت روز گذشته است، زیرا پیش از این وی جو بایدن رییس جمهوری آمریکا را برای حضور در جلسات رهبران اجلاس گروه هفت و ناتو همراهی کرده بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها