دمشق: دلیلی برای تمدید سازوکار کمک‌های فرامرزی در سوریه وجود ندارد

دمشق: دلیلی برای تمدید سازوکار کمک‌های فرامرزی در سوریه وجود ندارد
پنج‌شنبه 3 تير 1400 - 06:32

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن مخالفت با تمدید سازوکار ارسال کمک‎های انسانی به سوریه از مرز ترکیه گفت که دلیلی برای تمدید این سازوکار وجود ندارد.

العالم-سوریه

«بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل دیشب در سخنانی در شورای امنیت بر مخالفت دمشق با تمدید سازوکار ورود کمک‌های انسانی به سوریه از طریق مرزهای ترکیه تأکید کرد.

صباغ گفت که این اقدامی موقت و استثنایی بود و اکنون شرایط و دلایلی که باعث تصویب آن (در سال 2014) شده است، وجود ندارد.

وی افزود: جنایت‌های رژیم اشغالگر و تروریسم از جمله تروریسم اقتصادی به دلیل تحریم‌های یک جانبه غرب، دلایل اصلی خامت اوضاع انسانی سوریه است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تصریح کرد: برخی کشورها همچنان از شورای امنیت برای سیاسی کردن کمک‌های انسانی در سوریه و دورویی سیاسی و ترویج رویه‌ای گمراه کننده با هدف فرسایشی کردن بحران، سوء استفاده می‌کنند.

از سوی دیگر، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل خواستار تمدید یک ساله ارسال کمک‌های انسانی به سوریه از طریق مرزها شد و گفت عدم ارائه این کمک‌ها «ویرانگر» خواهد بود.

مهلت ارسال کمک‌های فرامرزی به سوریه که قطعنامه آن در سال 2014 در شورای امنیت به تصویب رسید، به زودی به پایان می‌رسد. این کمک‌ها از سال 2014 تاکنون از گذرگاه‌های جلوه گوزو و اونجوپینار ترکیه ارسال شده است.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها