درگیری خونین میان نیروهای وابسته به امارات در یمن+ ویدیو

پنج‌شنبه 3 تير 1400 - 08:11

خبرهای ارسالی از یمن حاکی است که به دنبال درگیری خونین شبه‌نظامیان وابسته به امارات در عدن در جنوب یمن، ۲ نفر کشته و شماری مجروح شده اند.

العالم ـ یمن

بنابر تصاویر ارسالی خبرنگار العالم از یمن، در این درگیری مسلحانه جناح های شبه نظامی مورد حمایت امارات در عدن واقع در جنوب یمن اشغالی به جان هم افتاده و نزاع خونینی را رقم زده اند.

درهمین حال شبکه الجزیره با اشاره به کشته شدن دو نفر در درگیری شبه‌نظامیان وابسته به امارات در عدن در جنوب یمن، خبر دقیقی از شمار زخمی‌های این درگیری منتشر نکرده است.

از سوی دیگر پایگاه خبری "المشهد الیمنی" در این باره اعلام کرد که گروه شورای انتقالی جنوب که از حمایت امارات برخوردار هستند، در برابر مقر حوزه هشتم «الحزام الامنی» (کمربند امنیتی) در ناحیه «الشیخ عثمان» با تسلیحات سبک و نیمه‌سنگین درگیر شده‌اند.

تارنمای شبکه خبری «روسیا الیوم» هم گزارش داد که تعدادی از خودروهای نظامی و غیرنظامی در این درگیری به آتش کشیده شده‌اند.

«شورای انتقالی جنوب یمن» که تحت حمایت امارات، عضو اصلی ائتلاف متجاوز به یمن قرار دارد، در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده است و اکنون بر عدن (مرکز جنوب یمن)، استان سقطری (جنوب شرق) و دیگر مناطق جنوبی یمن سیطره دارد.

درگیری میان نیروهای وابسته به امارات در جنوب یمن در حالی است که این نیروها پیش از این با گروه های مسلح تحت حمایت عربستان و عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن نیز درگیر بودند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها