جولان دوباره کرونا در سرزمین اشغالی؛ زدن ماسک بار دیگر اجباری شد

جولان دوباره کرونا در سرزمین اشغالی؛ زدن ماسک بار دیگر اجباری شد
جمعه 4 تير 1400 - 14:54

شیوع دوباره ویروس کرونا علی‌رغم واکسیناسیون گسترده در سرزمین اشغالی موحب شده است تا مقامات صهیونیست، زدن ماسک در اماکن سرپوشیده را بار دیگر اجباری کنند.

العالم - فلسطین اشغالی

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با توجه به افزایش شیوع بیماری کووید-۱۹ از ظهر امروز (جمعه) زدن ماسک در اماکن سربسته الزامی می‌شود.

به نوشته وبگاه عرب۴۸، کودکان زیر هفت سال، ورزشکاران و کسانی که به طور دائمی در فضای سربسته کار می‌کنند، از این اجبار، معاف هستند. وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی همچنین توصیه کرده است که در فضای باز نیز در صورت حضور جمعیت زیاد، افراد از ماسک استفاده کنند و کسانی که هنوز واکسن نزده‌اند نیز از حضور در تجمعات خودداری کنند.

این تصمیمات در حالی انجام گرفته است که طبق آمار وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی، با وجود واکسیناسیون گسترده، روز گذشته ۲۲۷ مورد ابتلا به کرونا ثبت شد. در چهار روز گذشته نیز به صورت میانگین ۱۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از مقامات این رژیم نوشته‌اند که اگر زدن ماسک آمار ابتلا را کاهش ندهد، آن‌ها بار دیگر مجبور به ممنوع کردن تجمعات خواهند شد.

روز گذشته ثبت یک مورد ابتلا به کرونای هندی در شهر «عسقلان» مسئولان صهیونیستی را به شدت نگران کرد و کابینه صهیونیستی امروز اعلام کرد که روز یکشنبه نشست کمیته وزارتی برای مبارزه با کرونا، برگزار خواهد شد.

مقامات صهیونیست بیم این دارند که کرونای هندی به شهرها و شهرک‌های عرب‌نشین سرایت کند و از آن‌جایی که واکسیناسیون در این شهرها به نسبت شهرهای صهیونیست‌نشین کمتر انجام شده، احتمال سرایت بیشتر است.

وضع دوباره محدودیت‌ها، در حالی است که در تاریخ یکم ژوئن، دولت صهیونیستی پس از واکسیناسیون وسیع و گسترده از رفع تقریبا تمامی محدودیت‌ها خبر داده و یک روز قبل از آن تعداد کل مبتلایان به کرونا، چهار نفر اعلام شده بود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها