سازمان ترامپ و مدیر مالی‌اش به کلاه‌برداری مالیاتی متهم شدند

سازمان ترامپ و مدیر مالی‌اش به کلاه‌برداری مالیاتی متهم شدند
جمعه 11 تير 1400 - 01:49

سازمان متعلق به رئیس جمهور سابق آمریکا و مدیر مالی این مجموعه در دادگاه منطقه منهتن به پانزده سال کلاه‌برداری مالیاتی متهم شدند.

العالم-آمریکا

سازمان ترامپ و «آلن ویسلبرگ» مدیر مالی آن، روز پنجشنبه در دادگاهی به کلاه‌برداری مالیاتی متهم شدند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، دادستانی مطنقه منهتن نیویورک اعلام کرد سازمان متعلق به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و ویسلبرگ به کلاه‌برداری مالیاتی «گسترده و قابل توجه» به مبلغ ۱.۷ میلیون دلار متهم شدند.

این اولین پرونده کیفری مقامات قضایی نیویورک علیه ترامپ است که بعد از دو سال تحقیقات به سرانجام رسیده و طبق آن سازمان ترامپ و ویسلبرگ از سال ۲۰۰۵ تا به امسال، مقامات را درخصوص پرداخت مالیات، فریب داده‌اند.

ترامپ در واکنش به انتشار اخبار مربوط به اتهامات وارده این سازمان مدعی شد: «این اتهامات سیاسی کشور ما را دچار تفرقه می‌کند».

آسوشیتد پرس نوشت، وکلای ویسلبرگ و سازمان ترامپ پس از دریافت این اتهامات، از دادگاه درخواست تجدیدنظر کرده‌اند.

«کری دان» دادستان منهتن گفت این تخلفات پانزده ساله «از سوی بالاترین سطوح مدیریتی سازمان‌دهی شده است». با این حال در این مرحله از تحقیقات قضایی، اتهامی موجه شخص ترامپ نشده است.

این دادستان آمریکایی ضمن رد بیانیه امروز سازمان ترامپ گفت: «مسائل سیاسی هیچ جایگاهی در هیأت منصفه نداشته و به شما تضمین می‌دهم در اینجا هیچ نقشی نداشته است».

سخنگوی سازمان ترامپ اتهامات علیه ویسلبرگ را محکوم کرده و آن را تلاشی «سیاسی» برای لطمه زدن به رئیس جمهور سابق آمریکا دانستند.

در اتهاماتی که موجه شخص ویسلبرگ مطرح شده آمده است که او نام خود را به عنوان شهروند نیویورک ثبت نکرده تا از پرداخت مالیات بر درآمد این شهر طفره رود.

ویسلبرگ بدون ارائه وثیقه آزاد شد اما دادگاه منهتن از بیم خروج او از آمریکا به‌وسیله جت شخصی، پاسپورت او را ضبط کرد.

«جنیفر ویسلبرگ» عروس سابق خانواده مدیر مالی سازمان ترامپ و یکی از شهود اصلی علیه او در دادگاه، چندی پیش، اسناد و مدارک مربوط به سازمان ترامپ را به مراجع قانونی تحویل داده بود.

در همین رابطه بیستم فروردین امسال رسانه‌های آمریکایی گزارش کردند که بازرسان وزارت دادگستری آمریکا، به سه کارتن سند و یک لپ‌تاپ از سازمان ترامپ، متعلق به رئیس جمهور سابق آمریکا دست یافتند.

جنیفر ویسلبرگ درباره همکاری با دادستانی منهتن برای دستیابی به این اسناد به روزنامه «واشنگتن پست» گفت: «اطلاعات من درباره این اسناد می‌تواند جریان‌های مالی مستقیم بانک‌ها و افراد مختلف را به سازمان ترامپ مرتبط کند».

پیش‌تر نیز شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نوشت دفتر دادستانی نیویورک سوابق مالیاتی ترامپ را از تاریخ ژانویه ۲۰۱۱ تا آگوست ۲۰۱۹ به دست آورده‌ است. این در حالی است که ترامپ تلاش می‌کرد از طریق دیوان عالی آمریکا دستیابی به این اسناد را غیرممکن کند.

این دادستانی اکنون در حال بررسی چند جنبه مختلف از فعالیت‌های مالی و تجاری ترامپ است. از سوی دیگر رسانه‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند دفتر دادستانی منهتن تحقیقات درباره پرونده‌های ترامپ را تشدید کرده و به طور ویژه بر روی یکی از شرکت‌های املاک ترامپ در نیویورک تمرکز کرده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها