طنین «الشعب یرید اسقاط النظام» در رام الله

طنین «الشعب یرید اسقاط النظام» در رام الله
يکشنبه 13 تير 1400 - 13:01

صدها فلسطینی با تظاهرات در مرکز رام‌الله خواستار کناره‌گیری «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، از قدرت شدند.

العالم - فلسطین اشغالی

صدها فلسطینی با تظاهرات در مرکز رام‌الله خواستار کناره‌گیری «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، از قدرت شدند.

معترضان با شعار «ارحل ارحل یا عباس» و «الشعب یرید اسقاط النظام» و «یسقط یسقط حکم العسکر» (سرنگون باد حکومت نظامی) به سمت دفتر ریاست تشکیلات راه شدند اما نیروهای امنیتی مانع از رسیدن آنها به محوطه ساختمان اصلی شدند.

آنان پرچم فلسطین و تصاویری از «نزار بنات»، فعال فلسطینی که هفته گذشته در حین بازداشت در شهر الخلیل درگذشت به دست داشدند.

«میشبه باشله»، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل، از دولت فلسطین خواست که سلامت و امنیت تظاهرات‌کنندگان را تضمین کند.

او با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که حکومت فلسطین موظف به تضمین آزادی اندیشه و بیان و آزادی تجمعات مسالمت‌آمیز است و باید همه توان خود را برای تأمین امنیت معترضان به کار گیرد.

شهر رام‌الله هفته گذشته شاهد تنش‌های شدید میان نیروهای امنیتی لباس شخصی با معترضان بود که با شلیک گاز اشک‌آور و بمب‌های صوتی همراه شد.

اعتراضات در رام‌الله و کرانه باختری از هفته گذشته پس از درگذشت «نزار بنات» در حین بازداشت آغاز شد. خانواده بنات تأکید کرده‌اند که عملیات بازداشت وی با خشونت همراه بوده و او بر سر شدت ضرب و جرح جان خود را از دست داده است.

دستگاه امنیتی تشکیلات خودگردان تأکید کرده که 14 نفر از نیروهای گشتی مأمور دستگیری بنات را بازداشت کرده است، اما برادر نزار بنات تأکید کرده که «تاوان خون او فروپاشی این نظام و بازسازی نظام سیاسی تازه‌ای در فلسطین است».

میدل ایست نیوز

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها