در دیدار سفیر آمریکا در اردن با محمود عباس چه گذشت؟

در دیدار سفیر آمریکا در اردن با محمود عباس چه گذشت؟
دوشنبه 14 تير 1400 - 17:28

بر اساس گزارش‌ها، سفیر آمریکا در اردن سران تشکیلات خودگردان را به امان فراخوانده و آنها را توبیخ کرده است.

العالم - آمریکا

وب‌سایت سعودی «ایلاف» نوشت، سفیر آمریکا در اردن هفته گذشته «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان، «ماجد فرج» رئیس اطلاعات این نهاد و نیز «حسین الشیخ» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح را فراخوانده و آنها را به نمایندگی از «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، به دلیل قتل فعال فلسطینی «نزار بنات» تویبخ کرده است.

بر اساس این گزارش، عباس از اردن دستور بازداشت چهارده نفر از نیروهای تشکیلات خودگردان را که در روند کشته شدن بنات دخیل بوده‌اند، صادر کرده است.

ایلاف افزود، عباس و ماجد فرج به سفیر آمریکا اطمینان داده‌اند که تحقیقات در این خصوص ادامه دارد و رام‌الله عاملان این قتل را به محض پایان تحقیقات به دادگاه تحویل می‌دهد.

بنات حدود دو هفته پیش هنگام بازداشت توسط نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و پس از آن فوت وی اعلام شد.

«محمد الشلالدة» وزیر دادگستری فلسطین و رئیس کمیته تحقیق درباره مرگ نزار بنات، در گفت‌وگو با تلویزیون رسمی فلسطین، بخشی از نتایج تحقیقات در این پرونده را اعلام کرد و علت مرگ را خشونت فیزیکی دانست.

وی گفت: «بر اساس گزارش اولیه پزشکی قانونی، نزار بنات از چند ناحیه در بدنش مورد تعرض و خشونت فیزیکی قرار گرفته است. همه جای بدن [نزار بنات] مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و در حین انتقال به مرکز پیشگیرانه امنیتی و قبل از ورود به این مرکز، به کُما می‌رود و گویی که از هوش رفته است».

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها