تماس تلفنی وزیران دفاع آمریکا و ترکیه درباره امنیت فرودگاه کابل

تماس تلفنی وزیران دفاع آمریکا و ترکیه درباره امنیت فرودگاه کابل
پنج‌شنبه 17 تير 1400 - 06:32

وزیران دفاع ترکیه و آمریکا طی تماس تلفنی ضمن تاکید بر اهمیت حفظ امنیت فرودگاه بین‌المللی کابل، درباره تعیین تکلیف مسئولیت امنیتی این فرودگاه بعد از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان صحبت کردند.

العالم-آمریکا

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه شامگاه چهارشنبه به‌صورت تلفنی با «لوید آستین» همتای آمریکایی خود گفت‌وگو کرد.

وزارت دفاع ترکیه با صدور بیانیه‌ای در این‌باره، اعلام کرد که آکار و آستین درباره آخرین وضعیت گفت‌وگوها درباره سپردن مسئولیت امنیتی فرودگاه بین‌المللی کابل به آنکارا بعد از خروج نظامیان خارجی از افغانستان صحبت کردند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، در این بیانیه ضمن «مثبت و سازنده» ارزیابی‌شدن تماس وزیران ترکیه و آمریکا، آمده است که دو طرف بر تداوم گفت‌وگوها درخصوص تعیین تکلیف مسئولیت امنیتی فرودگاه کابل توافق کردند.

سخنگوی پنتاگون نیز با صدور بیانیه‌ای درباره این تماس، توضیح داد: «آستین در تماس تلفنی با آکار، درباره همکاری‌های دوجانبه و روند کاهش [نظامیان آمریکایی] از افغانستان صحبت کرد».

وزارت دفاع آمریکا افزود: «دو طرف بر اهمیت [حفظ] امنیت مناسب فرودگاه بین‌المللی کابل تاکید کردند. وزیر دفاع [آمریکا] نیز بار دیگر اهمیت روابط نظامی دیرینه با ترکیه را برشمرد».

آکار پیش از این، با بیان اینکه جلسه دیشب کابینه این کشور به تصمیم نهایی درخصوص مدیریت فرودگاه کابل نرسید، گفته بود که مذاکرات با کشورهای متحد ترکیه درخصوص مسئولیت فرودگاه کابل را ادامه می‌دهند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها