سخنگوی دولت نجات ملی یمن: دستاوردهای مقاومت یمن در «البیضاء» محاسبات سعودی‌ها را برهم زد

سخنگوی دولت نجات ملی یمن: دستاوردهای مقاومت یمن در «البیضاء» محاسبات سعودی‌ها را برهم زد
شنبه 19 تير 1400 - 16:27

سخنگوی دولت نجات ملی یمن در سخنانی تصریح کرد: دستاوردهای مقاومت یمن در «البیضاء» محاسبات سعودی‌ها را برهم زد.

العالم _ یمن

«ضیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن سخنانی را در خصوص دستاوردهای نیروهای مقاومت این کشور در استان البیضاء مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: دستاوردهای مقاومت یمن در «البیضاء» محاسبات سعودی‌ها را برهم زد. نیروهای یمنی بخش های مهمی در استان البیضاء را به کنترل خود درآوردند.

این مقام یمنی افزود: ائتلاف سعودی در استان البیضاء متحمل شکست سنگینی شده است و بسیار آشفته به نظر می رسد. پیش از این، سعودیها در جبهه البیضاء برای خود افسانه پیروزی‌های توهمی را ساخته بود.

الشامی گفت: ائتلاف سعودی از گروه های تروریستی نظیر داعش و القاعده برای تحقق پیروزی در البیضاء حمایت به عمل آورد اما هیچگاه تصور نمی کرد که نیروهای مقاومت ابتکار عمل در این جبهه را به دست گیرند.

وی پیشتر در سخنانی گفته بود: واقعیت این است که ایالات متحده آمریکا در پشت ناآرامی‌های اخیر در منطقه الزاهر واقع در استان البیضاء ایستاده است. این درحالی است که مقامات آمریکایی همواره خود را از حامیان صلح جلوه می‌دهند.

سخنگوی دولت نجات ملی یمن در ادامه اظهار داشت: صلح، شعار دروغینی است که توسط کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی و در رأس آنها ایالات متحده آمریکا مطرح می‌شود. آمریکایی‌ها تنها به دنبال فریب دیگران هستند و هدفشان سرکوب ملت‌ها است.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها