مادورو: کوبا و ونزوئلا هرگز تسلیم آمریکا نخواهند شد

مادورو: کوبا و ونزوئلا هرگز تسلیم آمریکا نخواهند شد
دوشنبه 4 مرداد 1400 - 21:47

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره حوادث اخیر در کوبا و ونزوئلا، بر ایستادگی دو ملت مقابل دولت آمریکا تاکید کرد.

العالم - آمریکا

رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد که ملت و دولت‌های کوبا و ونزوئلا هرگز تسلیم ایالات متحده نخواهند شد.

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در سخنان هفتگی خود به اثرات تحریم‌های اقتصادی علیه کوبا و ونزوئلا و شرایط داخلی این دو کشوربه ویژه اغتشاشات در کوبا اشاره کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا ضمن تشابه بین اغتشاشات کوبا با اعمال خشونت سیاسی اخیر در ونزوئلا، گفت: «مردم کوبا تحت شکنجه اجتماعی و اقتصادی (آمریکا) قرار گرفته‌اند.»

مادورو همچنین در مصاحبه خود با شبکه خبری «تله سور» بر حمایت جامعه جهانی از حاکمیت کوبا تاکید کرد و گفت: «کوبا در سطح جهانی مورد حمایت قرار دارد.»

مادورو با اشاره بر تعهد ونزوئلا در تقویت روابط دو جانبه با کوبا از نظر بهداشتی و غذایی گفت: «مردم کوبا قدرت و روحیه رهایی از هرگونه تجاوزگری را دارند.»

علی‌رغم تلاش‌های گسترده آمریکایی‌ها برای ریختن هیزم به آتش نا‌آرامی‌ها و مداخله در امور داخلی کوبا، هزاران کوبایی چندی قبل در میدان «لا پیراگوا» در شهر هاوانا گرد هم آمدند تا حمایت خود را از سران انقلاب کوبا نشان دهند و بر تبلیغات آمریکا در زمینه بی کفایتی دولت کوبا خط بطلان بکشند. ایالات متحده آمریکا از زمان انقلاب سال ۱۹۵۹ کوبا به رهبری «فیدل کاسترو» و «ارنستو چگوارا»، محاصره این کشور و اعمال انواع فشارهای اقتصادی و تهدید نظامی را در دستور کار قرار داده است.

در ونزوئلا نیز رئیس جمهور این کشور روز شنبه دستورات دقیقی را به ارتش جهت حفظ هوشیاری و آماده باش جهت واکنش محکم به هرگونه اقدام تجاوزکارانه صادر کرد. مادورو به صراحت به ارتش ونزوئلا دستور داده به هرگونه تجاوز آتی ایالات متحده با قدرت پاسخ دهند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها