حمله شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی با حمایت نظامیان این رژیم

حمله شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی با حمایت نظامیان این رژیم
يکشنبه 10 مرداد 1400 - 14:56

شهرک نشینان صهیونیست امروز (یک شنبه) از سمت باب المغاربه با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی حمله کردند.

العالم - فلسطین اشغالی
به گفته منابع محلی ده ها شهرک نشین در نخستین ساعات صبح یکشنبه به مسجد الاقصی حمله کرده و پس از مدتی تحرکات تحریک آمیز، از سمت باب السلسله، محوطه مسجد الاقصی را ترک کردند.

فلسطینی ها شهرک نشینان صهیونیست را به ادامه حملات روزمره به مسجد الاقصی با حمایت نظامیان این رژیم و انجام آیین های تلمودی و رفتارهای تحریک آمیز متهم می کنند.

گفتنی است دیروز شنبه نیز نظامیان رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان با حمله به شهروندان فلسطینی در استان های قدس و طوباس، شماری از آنها را مجروح و تعداد دیگری را بازداشت کردند.

در حمله نظامیان صهیونیستی به تظاهرات فلسطینی ها نزدیک پست ایست و بازرسی تیاسیر در شرق طوباس، که در اعتراض به تجاوزات شهرک نشینان به اراضی شهروندان فلسطینی به راه افتاده بود، یک فلسطینی بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی مجروح شد و ده ها نفر نیز به دلیل استنشاق گاز اشک آور، دچار حالت خفگی شدند.

نظامیان صهیونیست همچنین یک اتوبوس حامل شمار زیادی از شرکت کنندگان در این تظاهرات را توقیف کرده و با خود به داخل پست ایست و بازرسی تیاسیر بردند.

نظامیان اسرائیلی روز شنبه نیز یک تجمع اعتراضی مسالمت آمیز در محله الشیخ جراح در قدس علیه سیاست کوچ اجباری اهالی این محله، را سرکوب کردند.

شاهدان عینی گفتند نظامیان صهیونیستی این تجمع مسالمت آمیز را با شلیک ده ها بمب صوتی و استفاده از آبپاش سرکوب کردند.

آنها همچنین یک جوان را در محل پست ایست و بازرسی در جنوب جنین دستگیر کردند. منابع محلی به خبرگزاری "وفا" گفتند که نظامیان صهیونیست جوانی به نام "بلال کمیل" از شهرک قباطیه را در حین عبور از پست نظامی دستگیر کردند.

از سوی دیگر شهرک نشینان 140 نهال زیتون را در زمین های شهر الخضر در جنوب بیت لحم از بین بردند. یکی از فعالان این منطقه به خبرنگار ما گفت شهرک نشینان نهال های زیتون را در منطقه واد ابو بکیر – که شهرک های دانیال و الیعازر روی آنها بنا شده است - از بین برده و روی آنها حشره کش ریختند.

نظامیان اشغالگر همچنین یک دروازه آهنین را در ورودی منطقه جبل الفردیس در شرق بیت لحم نصب کرده و اقدام به ایجاد پارازیت در ارتباطات و تماسهای تلفنی کردند.

حسن بریجیه، مدیر دفتر مقاومت در برابر دیوار و شهرک سازی در بیت لحم گفت که نصب این دروازه مانع دسترسی شهروندان به زمین هایشان می شود. این در حالی است که اقدام برای شهرک سازی در این منطقه شدت گرفته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها