افزایش شمار فوتی‌های کرونا در آمریکا

افزایش شمار فوتی‌های کرونا در آمریکا
سه شنبه 12 مرداد 1400 - 06:16

هماهنگ کننده کاخ سفید در مبارزه با کرونا با بیان اینکه هنوز 90 میلیون واجد شرایط واکسیناسیون در آمریکا واکسن نزده‌اند از افزایش شمار فوتیها در این کشور خبر داد.

العالم - آمریکا

«آنتونی فائوچی» رئیس مرکز کنترل بیماریهای آمریکا می‌گوید، حتی آنهایی که قبلا به کرونا مبتلا شده‌اند نیز باید واکسن بزنند تا خود را علیه سویه «دلتا» مصون کنند.

«جف زینتز» هماهنگ کننده تیم کاخ سفید در مقابله با ویروس کرونا نیز روز دوشنبه به وقت محلی گفته، هنوز 90 میلیون آمریکایی واجد شرایط واکسن زدن داریم که برای دریافت واکسن مراجعه نکرده‌اند. وی تاکید کرد واکسن زدن هر یک نفر و تزریق هر دُز واکسن اهمیت دارد.

ایالات متحده آمریکا طی روزهای گذشته در نتیجه شیوع گونه دلتا ویروس کرونا با موج جدیدی از ابتلا به این بیماری مواجه شده است.

به گفته جف زینتز، میزان مرگ و میر روزانه بر اثر کرونا در ایالات متحده طی یک هفته گذشته 25 درصد افزایش یافته وبه بیش از 300 فوتی در روز رسیده است.

آمارهای به‌روزرسانی‌شده دانشگاه جان‌هاپکینز نشان می‌دهند بیش از ۶۱۳ هزار نفر در آمریکا جانشان را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. این بیماری جان ۴.۲ میلیون نفر را در سراسر دنیا گرفته است.

آمارهای ارائه‌شده توسط «مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها» (CDC) حاکی است ۵۸.۱ درصد از افراد بالای ۱۲ سال به طور کامل در آمریکا واکسینه شده‌اند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها