درخواست ده‌ها عضو مجلس نمایندگان آمریکا از بایدن برای تعطیلی فوری زندان گوانتانامو

درخواست ده‌ها عضو مجلس نمایندگان آمریکا از بایدن برای تعطیلی فوری زندان گوانتانامو
جمعه 15 مرداد 1400 - 05:46

ده‌ها تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواستار اقدام «فوری» جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده برای تعطیلی زندان نظامی گوانتانامو در کوبا شدند.

العالم-آمریکا

تعداد زیادی از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از جمله روسای کمیته‌های نیروهای مسلح و امور خارجه و اطلاعات دیروز (پنجشنبه) از جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده درخواست بستن فوری زندان گوانتانامو در کوبا کردند.

در حالی چند هفته تا بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر که به باز شدن زندان گوانتانامو منجر شد، باقی مانده است، 75 عضو مجلس نمایندگان با ارسال نامه‌ای به جو بایدن تأکید کردند که ادامه کار زندان، آبروی آمریکا را لکه دار می کند و قدرت کشور در دفاع از حقوق بشر را تضعیف می کند.

به گزارش رویترز، در این نامه خطاب به بایدن آمده است: ما از شما می خواهیم همانطوری که اقدامات لازم برای بستن زندان را انجام می‌دهید، فورا اقدام به کاهش تعداد زندانیان کنید و این اطمینان را حاصل کنید که با بقیه بازداشت‌شدگان رفتار انسانی صورت می‌گیرد.

تعداد زندانیان بازداشت شده در زندان گوانتانامو که در دوران ریاست جمهوری جرج بوش و پس از حملات 11 سپتامبر افتتاح شد، حدود 800 نفر است که در دوران باراک اوباما این تعداد کاهش پیدا کرد.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها