طالبان: قصد نداریم با زور وارد کابل شویم

طالبان: قصد نداریم با زور وارد کابل شویم
يکشنبه 24 مرداد 1400 - 12:51

طالبان اعلام کرد: از آنجا که پایتخت کابل یک شهر بزرگ و پرجمعیت است، مجاهدین امارت اسلامی قصد ندارند با زور یا جنگ وارد شهر شوند، بلکه قصد دارند از طریق کابل به صورت مسالمت آمیز وارد شوند.

العالم - جهان اسلام

همزمان با ادامه پیشروی‌های طالبان به کابل، این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد حمله با این شهر را ندارد.

در این بیانیه آمده است: الحمدلله که با یاری خداوند متعال و حمایت گسترده مردم ما، همه نقاط کشور تحت کنترل امارت اسلامی قرار گرفته است. با این حال، از آنجا که پایتخت کابل یک شهر بزرگ و پرجمعیت است، مجاهدین امارت اسلامی قصد ندارند با زور یا جنگ وارد شهر شوند، بلکه قصد دارند از طریق کابل به صورت مسالمت آمیز وارد شوند.

مذاکرات برای اطمینان از روند انتقال با خیال راحت و ایمن، بدون به خطر انداختن جان ، مال و ناموس هیچ کس ، و بدون به خطر انداختن زندگی کابلی ها تکمیل می شود.

امارت اسلامی به همه نیروهای خود دستور می دهد در دروازه های کابل بایستند و سعی نکنند وارد شهر شوند.

همچنین، تا اتمام روند انتقال ، امنیت شهر کابل به طرف دیگر ارجاع داده می شود که باید حفظ شود.

ما مجدداً تأکید می‌کنیم که امارت اسلامی قصد انتقام گرفتن از هیچکس را ندارد، همه کسانی که در بخش‌های نظامی و غیرنظامی در دولت کابل خدمت کرده اند بخشیده شده و در امان هستند، هیچ کس انتقام نخواهد گرفت.

همه باید در کشور خود بمانند ، در محل و خانه خودشان ، و سعی نکنند کشور را ترک کنند.
ما می خواهیم همه افغان ها ، از هر قشری که هستند ، خود را در یک سیستم اسلامی آینده با دولتی مسئول و در خدمت همه و قابل قبول برای همه ببینند. به خواست خدا

این گروه همچنین در بیانیه ای به شهروندان کابل اطمینان داده است که اموال تاجران، پول صرافان و بانک‌ها در شهر کابل در امان خواهد بود و امنیت آنها حفظ خواهد شد.

فارس

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها