صنعاء: آمریکا و عربستان با توقیف نفتکش‌ها مسبب کشتار بیش‌تر ملت یمن هستند

صنعاء: آمریکا و عربستان با توقیف نفتکش‌ها مسبب کشتار بیش‌تر ملت یمن هستند
يکشنبه 24 مرداد 1400 - 22:50

شرکت نفت یمن تاکید کرد ائتلاف سعودی-آمریکایی با توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی و تامین نشدن سوخت مورد نیاز تاسیسات حیاتی یمن مسبب کشتار بیش‌تر ملت یمن است.

العالم _ یمن

شرکت نفت یمن در توقیف ماندن کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی یمن در بندر الحدیده توسط را عامل کشتار بیش‌تر مردم یمن خواند.

به گزارش المسیره، در بیانیه شرکت نفت یمن آمده است: ما خواستار توقف دزدی دریایی و رفتارهای خودسرانه کشورهای ائتلاف متجاوز تحت سرکردگی آمریکا در توقیف مداوم کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی و جلوگیری از ورود آنها به بندر الحدیده هستیم.

شرکت نفت یمن کشورهای متجاوز و سازمان ملل را مسئول کامل نتایج فاجعه‌بار ادامه دزدی دریایی ائتلاف سعودی-آمریکایی و همچنین مسئولیت مستقیم توقف خدمات‌رسانی نهادها و تاسیسات حیاتی در یمن در نتیجه این اقدام ائتلاف دانست.

تداوم کار ائتلاف متجاوز در توقیف کشتی‌های حامل مشتقات نفتی نقض آشکار هنجارها و میثاق‌های بین المللی است که لطمه به نیازهای غیرنظامیان را جرم تلقی می‌کند و ما سکوت مشکوک بین المللی را در قبال ادامه این جنایت محکوم می‌کنیم.

قدرت‌های متجاوز برخی کشتی‌ها را برای یک سال کامل و برخی دیگر بیش از هشت ماه توقیف کرده‌اند و این تلاشی دیگر برای کشتار مردم یمن محسوب می‌شود.

آنچه از محموله‌های کشتی‌های نفتی که طی نیمه اول سال جاری میلادی آزاد شده تنها هفت درصد از نیاز کلی به گازوئیل و پنج درصد از نیاز کلی به بنزین را تامین می‌کند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها