دستور طالبان به نیروهای خود مبنی بر عدم حمله به حسینیه ها

دستور طالبان به نیروهای خود مبنی بر عدم حمله به حسینیه ها
سه شنبه 26 مرداد 1400 - 17:22

خبرنگار العالم در افغانستان گزارش داد: طالبان بیانیه ای صادر کرده که در آن به نیروهای مسلح خود دستور داده که به حسینیه های شیعیان استان هرات در غرب افغانستان حمله نکنند.

العالم - آسیا

مجتبی محمد یونس خبرنگار العالم در افغانستان اعلام کرد : طالبان از شیعیان شهر مزارشریف به علت پایین کشیدن پرچم ها و پارچه نوشته های عزای حسینی عذرخواهی کرده است.

یونس گفت که مجریان زن رسانه های افغانستان به محل کار خود بازگشته اند و طالبان اطلاعیه عفو عمومی صادر کرده است تا به مردم اطمینان خاطر بدهد.

خبرنگار العالم افزود: روند انتقال دیپلمات های خارجی از افغانستان از طریق فرودگاه کابل همچنان ادامه دارد و هم اکنون نیروهای آمریکایی در این فرودگاه هستند و همزمان نیروهای مسلح طالبان در بیرون فرودگاه مستقر شده اند.

خبرنگار العالم گفت: نهاد مدیریت امور کابل فرودگاه را که در آشوب های چند روز گذشته کثیف شده بود، تمیز و پاکسازی کرده است .

به گفته خبرنگار العالم، نیروهای مسلح کابل لباس یک دست پوشیده اند و در خیابان های پایتخت مستقر شده اند و از مردم می خواهند که زندگی عادی خود را از سر بگیرند ولی بازگشت زندگی به روال عادی خود با کندی بسیار زیادی همراه است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها