دیدار هیأت آمریکایی با رئیس جمهور لبنان

دیدار هیأت آمریکایی با رئیس جمهور لبنان
چهارشنبه 10 شهريور 1400 - 16:13

رئیس‌جمهور لبنان در رایزنی با هیأتی از کمیسیون امور خارجی کنگره آمریکا از پیشرفت‌هایی در زمینه تشکیل دولت لبنان خبر داد و تصریح کرد، انتخابات پارلمانی لبنان در موعد خود برگزار خواهد شد.

العالم - لبنان

هیأتی از کمیسیون امور خارجی کنگره آمریکا به ریاست سناتور «کریس مورفی» با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان در کاخ بعبدا (کاخ ریاست‌جمهوری) دیدار کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان ان ای»، در این دیدار که «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان نیز حضور داشت درباره وضعیت کنونی لبنان و رویکردهای مرحله پیش‌رو رایزنی شد.

میشل عون در دیدار مذکور تأکید کرد، پیشرفت‌هایی در زمینه تشکیل دولت لبنان حاصل شده است و در ادامه از «حمایت‌های آمریکا از ارتش لبنان» قدردانی کرد.

وی ضمن اعلام اینکه بسیاری از موانع برطرف شده، ابراز امیدواری کرد که دولت لبنان در همین هفته تشکیل شود.

میشل عون افزود، از مهم‌ترین وظایفی که از دولت جدید انتظار می‌رود اجرای اصلاحات و آغاز روند بهبود اقتصاد برای مقابله با پیامدهای وضعیت فعلی لبنان است.

وی تصریح کرد، انتخابات پارلمانی لبنان در موعد خود یعنی بهار سال ۲۰۲۲ میلادی برگزار خواهد شد.

عون گفت، تحقق صلح فراگیر و عادلانه در منطقه غرب آسیا بر لبنان تأثیر مثبت دارد، لبنانی که به توافقنامه‌های بین‌المللی بویژه ۱۷۰۱ پایبند است.

رئیس‌جمهور لبنان همچنین بر ضرورت مقابله با فساد و اجرای حسابرسی مالی در این کشور تأکید کرد.

«نجیب میقاتی» در تاریخ چهارم مرداد از سوی عون مأمور تشکیل کابینه شد و همچنان رایزنی‌ها برای چیدمان کابینه ادامه دارد. لبنان از مرداد سال گذشته تاکنون دولت رسمی ندارد و «حسان دیاب» همچنان به عنوان نخست‌وزیر پیشبرد امور فعالیت می‌کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها