آمادگی وزیر خارجه آفریقای جنوبی برای همکاری با امیرعبداللهیان در جهت تقویت روابط دو کشور

آمادگی وزیر خارجه آفریقای جنوبی برای همکاری با امیرعبداللهیان در جهت تقویت روابط دو کشور
پنج‌شنبه 11 شهريور 1400 - 17:16

وزیر خارجه آفریقای جنوبی در پیامی به همتای ایرانی برای همکاری با امیرعبداللهیان در جهت تقویت روابط دو کشور اعلام آمادگی کرد.

العالم - ایران

خانم «نادلی پاندور» وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در پیامی خطاب به حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و آغاز به کار وی را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در این پیام آمادگی خود را برای همکاری با امیرعبداللهیان در جهت تقویت روابط بین دو کشور و ارتقای مناسبات دو جانبه، منطقه ای و همکاریهای بین المللی اعلام کرد.

خانم «نادلی پاندور» ابراز امیدواری کرد هر زمانی که فرصت مناسب باشد، در چارچوب کمیسیون مشترک دوجانبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص توسعه روابط بین آفریقای جنوبی و جمهوری اسلامی ایران گفتگو کند.

وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در پایان این پیام برای امیرعبداللهیان در راستای اجرای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی آرزوی موفقیت کرد.

وزیر خارجه اتریش نیز امروز (پنجشنبه) با امیرعبداللهیان تلفنی گفت و گو کرد. وزیر امور خارجه در این تماس تلفنی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران از اصل مذاکره استقبال می کند، تصریح کرد: مذاکره برای مذاکره، قابل قبول نیست.

وزرای خارجه ایتالیا و ژاپن نیز با ارسال پیام هایی برای امیرعبداللهیان ضمن تبریک تصدی این سمت بر گسترش مناسبات و همکاری های دوجانبه تأکید کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها