هشدار طالبان درباره قراردادن مقامات این گروه در لیست سیاه آمریکا

هشدار طالبان درباره قراردادن مقامات این گروه در لیست سیاه آمریکا
پنج‌شنبه 18 شهريور 1400 - 12:40

طالبان در بیانیه‌ای نسبت به قرار دادن اسامی برخی اعضای جدید کابینه افغانستان در لیست تحریم‌های آمریکا هشدار داد.

العالم - آسیا

طالبان نسبت به قرار دادن اسامی مقامات این گروه در لیست سیاه آمریکا هشدار داد.

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد، موضع اخیر پنتاگون که برخی از اعضای کابینه امارات اسلامی یا اعضای خانواده شبکه حقانی در لیست سیاه آمریکا قرار دارند، نقض آشکار توافقنامه دوحه بوده که نه به نفع ایالات متحده و نه به نفع افغانستان است.

بر اساس این بیانیه، خانواده حقانی بخشی از امارت اسلامی هستند و نام و سازمان جداگانه ای ندارند و در توافق دوحه همه مقامات امارت اسلامی بدون هیچ استثنا بخشی از تعامل با ایالات متحده هستند و باید از لیست سیاه سازمان ملل متحد و ایالات متحده حذف شوند و این خواسته همچنان معتبر است.

به گفته طالبان، اینکه آمریکا و سایر کشورها نظرات تحریک آمیز خود را ابراز می‌کنند و یا سعی می‌کنند در امور داخلی افغانستان مداخله کنند، از سوی طالبان به‌شدت محکوم است.

طالبان هشدار داد که اظهارات این چنینی مقامات آمریکایی تکرار آزمایشات ناموفق گذشته بوده و به ضرر ایالات متحده می‌باشد و این گروه انتظار دارد این سیاست‌های نادرست در اسرع وقت از طریق دیپلماتیک برطرف شود.

این بیانیه در حالی منتشر شده که طالبان روز سه‌شنبه کابینه جدید افغانستان را اعلام کرد. در این لیست اسامی 4 تن از اعضای خانواده حقانی سرکرده فعلی القاعده قرار دارد که تحت تعقیب و تحریم‌های آمریکا هستند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها