ایران و روسیه تشکیل دولت فراگیر ملی در افغانستان را ضروری خواندند

ایران و روسیه تشکیل دولت فراگیر ملی در افغانستان را ضروری خواندند
پنج‌شنبه 18 شهريور 1400 - 20:06

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در گفت وگوی تلفنی درخصوص تحولات منطقه و ابتکارات مرتبط با افغانستان گفت وگو و بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر ملی با مشارکت همه گروه ها تاکید کردند.

العالم _ ایران / سیاسی

در گفت وگوی تلفنی امروز سرگئی لاوروف با حسین امیرعبداللهیان مسائل و موضوعات مرتبط با روابط دوجانبه، دیدار مقام‌های دوکشور در حاشیه اجلاس شانگهای، تقویت همکاری ها در حوزه مهار کرونا، مشکلات تجار و فعالان اقتصادی برای تردد طبیعی به روسیه، تحولات منطقه و ابتکارات مرتبط با افغانستان و موضوعات مرتبط با برجام مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان انتظار کشورمان در زمینه اختصاص حجم‌ بیشتر واکسن اسپوتنیک مطابق توافقات قبلی را مورد تاکید قرار داد و از اقدام طرف روس در زمینه رفع مشکلات مربوط به بازگشت دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در روسیه تشکر کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین مشکلات تجار و فعالان اقتصادی برای تردد به روسیه را مطرح ساخت که لاوروف اظهار کرد در اسرع وقت پیگیری لازم در این زمینه را انجام خواهد داد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه همچنین درخصوص تحولات منطقه و ابتکارات مرتبط با افغانستان گفت وگو و بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر ملی با مشارکت همه گروه ها تاکید کردند.

در خصوص برجام‌ و مذاکرات وین نیز وزیر خارجه روسیه ضمن تبادل نظر با وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: روسیه همانند ایران هیچ گونه تغییری در برجام را نمی‌پذیرد و خواستار اجرای کامل توافق هسته‌ای است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها