سازمان ملل خواستار بازگشایی فرودگاه صنعاء و بندر الحدیده یمن شد

سازمان ملل خواستار بازگشایی فرودگاه صنعاء و بندر الحدیده یمن شد
جمعه 19 شهريور 1400 - 22:46

نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن خواستار بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعاء و بندر الحدیده یمن شد.

العالم - یمن

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، «هانس گراندبرگ» روز جمعه گفت که باید فرودگاه صنعاء بازگشایی شده و فعالیت در بندر الحدیده نیز از سرگرفته شود.

فرودگاه بین المللی صنعا به دلیل محاصره هوایی عربستان و ائتلاف متجاوز به یمن از سال ۲۰۱۶ تاکنون بسته است. این فرودگاه یکی از راه‌های ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به یمن بود که ائتلاف عربی هدف محاصره خود قرار داد.

وی همچنین از طرف‌های درگیر در یمن خواست تا به گفت و گوهای صلح سازمان ملل متحد برای حل مسالمت آمیز و سیاسی این بحران بدون هرگونه پیش شرطی بپیوندند.

نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن با ابراز نگرانی از هدف قرار گرفتن غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌های یمن خواستار توقف فوری درگیری‌ها در یمن شد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها