بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱

اعلام همبستگی دبیرکل سازمان ملل با قربانیان تروریسم

 اعلام همبستگی دبیرکل سازمان ملل با قربانیان تروریسم
شنبه 20 شهريور 1400 - 08:24

دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ خاطرنشان کرد، امروز ما در همبستگی با همه قربانیان تروریسم در سراسر جهان، ایستاده ایم.

العالم ـ آمریکا

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، در این بیانیه افزود: امروز، روز تلخی را که در اذهان میلیون‌ها نفر در سراسر جهان حک شده است،‌ یادآور می شویم؛ روزی که نزدیک به سه هزار نفر از بیش از ۹۰ کشور جهان قربانی و هزاران نفر دیگر زخمی شدند.

دبیرکل سازمان ملل متحد با خانواده های قربانیان این حملات ابراز همدردی کرد و ادامه داد: به بازماندگان ادای احترام می کنیم، کسانی که برای ادامه زندگی مجبور به غلبه بر زخم های جسمی و روحی شده اند.

گوترش از کسانی که در نخستین لحظات در آن حملات تروریستی خود را در معرض خطر قرار دادند و همه کسانی که فداکاری کردند، تقدیر کرد و اضافه کرد: این نمونه ای از انسانیت و شفقت است که تروریسم به دنبال حذف آن است.

وی، همبستگی، وحدت و عزمی را که ۲۰ سال پیش توسط جامعه بین المللی با هدف آینده ای بدون تروریسم ابراز شد، یادآوری کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار کرد: امروز ما در همبستگی با مردم شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا و همچنین همه قربانیان تروریسم در سراسر جهان، ایستاده ایم و تعهد خود را برای همکاری به منظور حفظ حقوق و نیازهای آنها تجدید می کنیم.

صبح روز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی، ۱۹ عضو القاعده با ۲ فروند هواپیمای تجاری- مسافری ربوده شده، برج‌های دو قلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک را هدف گرفتند. آنها هواپیمای سوم را به ساختمان پنتاگون در ارینگتون در ایالت ویرجینیا کوبیدند و تنها هواپیمای چهارم بود که در مسیر واشنگتن، در ایالت پنسیلوانیا سرنگون شد و نتوانست ماموریت خود را به پایان برساند.

در این حملات بزرگ تروریستی ۱۵ تبعه سعودی، دو تبعه اماراتی، یک تبعه مصری و یک لبنانی شرکت داشتند؛ همگی عضو شبکه تروریستی القاعده بودند که از مبداء و کانون پرورش تروریسم یعنی عربستان تغذیه فکری و روانی شده بودند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها