پس از بازداشت مجدد صورت گرفت؛

محکومیت 4 اسیر فلسطینی در دادگاه صهیونیستی

محکومیت 4 اسیر فلسطینی در دادگاه صهیونیستی
يکشنبه 21 شهريور 1400 - 01:18

دادگاه رژیم صهیونیستی چهار اسیر عملیات فرار از زندان جلبوع در شمال سرزمین‌های اشغالی را که مجددا بازداشت شدند، به طراحی عملیاتی تروریستی متهم کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی شامگاه شنبه چهار اسیر عملیات تونل آزادی از زندان جلبوع را که طی دیروز و امروز مجددا بازداشت کردند برای محاکمه به دادگاه این رژیم در شهر ناصره فرستادند.

به گزارش فلسطین الیوم، رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که سحرگاه روز شنبه نظامیان اشغالگر زکریا الزبیدی و محمد عارضه را در پارکینگ خودرو بین روستای عرب الشبلی و ام الغنم در جنوب شهر عرب نشین الناصره در شمال سرزمین‌های اشغالی بازداشت کردند.

نظامیان صهیونیست روز جمعه نیز محمود العارضه و یعقوب قادری را در نزدیکی منطقه جبل القفزه در جنوب شهر الناصره بازداشت کردند.

فلسطینی‌های ساکن شهر الناصره هم در لحظه رسیدن این چهار قهرمان عملیات جلبوع به دادگاه با برپایی تجمع در مقابل دادگاه با این اسرا اعلام همبستگی کردند.

در همین حال رسانه‌های رژیم صهیونیستی برخی از جزئیات محاکمه این چهار اسیر را منتشر کردند.

روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام کرد دادگاه اسرائیل این چهار اسیر را به برنامه ریزی برای انجام یک عملیات تروریستی و وابستگی به یک گروه تروریستی متهم کرد.

تصویر بالا یعقوب قادری یکی از این چهار اسیر فلسطینی بازداشت شده را در دادگاه الناصره نشان می‌دهد. او ۴۹ ساله از منطقه پیرپاشا و از اعضای جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود. رژیم صهیونیستی او را در سال ۲۰۰۳ بازداشت و به حبس ابد محکوم کرده است.

شش اسیر فلسطینی بامداد هفته گذشته موفق شدند از طریق حفر تونل در زندان فوق امنیتی جلبوع واقع در شمال فلسطین اشغالی، از زندان فرار کنند. رژیم صهیونیستی از هفته گذشته جستجو برای پیدا کردن این اسرا را آغاز کرده بود و روز جمعه دیروز دو نفر از این اسرا را بازداشت کرد و رسانه‌های این رژیم صبح شنبه نیز از بازداشت دو اسیر فراری فلسطینی دیگر خبر دادند و بنابراین تاکنون چهار اسیر از مجموع شش اسیر فراری بازداشت شده‌اند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها