الصدر: کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر تشکیل شد

الصدر: کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر تشکیل شد
دوشنبه 22 شهريور 1400 - 12:09

رهبر جریان صدر عراق از تشکیل کمیته پیگیری و افشای سرنوشت امام موسی صدر خبر داد.

العالم - عراق

«سید مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق، شب گذشته (یک‌شنبه، ۱۲ سپتامبر) از تشکیل یک کمیته برای پیگیری و افشای سرنوشت امام موسی صدر خبر داد.

وی در توئیتر نوشت: «یک کمیته برای پیگیری و افشای سرنوشت امام موسی صدر تشکیل شده است اما فعلا نام اعضای آن را اعلام نخواهیم کرد. این کمیته کار خود را به لطف خدا آغاز خواهد کرد و این کار پاداشی عظیم و منفعتی زیاد خواهد داشت».

سید مقتدی الصدر، شنبه شب نیز از شش کشور عربی و اسلامی خواست تا در مشخص شدن سرنوشت امام موسی صدر که از ۴۳ سال پیش ناپدید شده، همکاری کنند. وی طی پستی درتوئیتر نوشت: «برای آن‌که این موضوع مختومه نشود، من مصلحت می‌دانم که یک کمیته برای کشف و مشخص کردن حقایق درباره ناپدید شدن رهبر بزرگوار اسلامی، امام موسی صدر، تشکیل شود. انتظار داریم که تمامی کشورها و افراد مرتبط برای مشخص شدن سرنوشت ایشان همکاری کنند».

وی در ادامه از لیبی، مصر، لبنان، ایران، سوریه و قطر خواست تا در این زمینه همکاری کنند و تاکید کرد که این اتهام‌زنی به این کشورها نیست بلکه درخواست کمک است و این کمک و همکاری قابل تقدیر است.

امام موسی صدر در ۲۵ آگوست ۱۹۷۸ به همراه شیخ «محمد یعقوب» و «عباس بدرالدین» روزنامه‌نگار در جریان سفری رسمی وارد لیبی شد. وی قبل از خروج از لبنان اعلام کرده بود که برای دیدار با «معمر القذافی» رهبر وقت لیبی به این کشور سفر می‌کند، اما در هیچ رسانه‌ای در مورد این دیدار صحبتی نشد.

صدر بنیانگذار جنبش امل لبنان و دو همراهش، برای آخرین بار در ۳۱ آگوست ۱۹۷۸ در لیبی دیده شد و پس از آن دیگر هیچ خبری از آن‌ها به دست نیامد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها