وال‌ استریت ژورنال: قطعنامه‌ای علیه ایران در جلسه شورای حکام صادر نمی شود

وال‌ استریت ژورنال: قطعنامه‌ای علیه ایران در جلسه شورای حکام صادر نمی شود
دوشنبه 22 شهريور 1400 - 15:17

خبرنگار یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع اروپایی گزارش کرد که در جلسه این هفته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نمی‌شود.

العالم ـ اروپا

«لارنس نورمن» خبرنگار روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد به نقل از منابع اروپایی گزارش کرد که ظاهراً در جلسه این هفته شورای حکام آژانس بین‌الملل انرژی اتمی، قطعنامه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران صادر نمی‌شود.

وی در این خصوص نوشت: «تأیید منبع جدیدی از طرف اروپایی را داشته باشید که در حال حاضر،....هیچ قطعنامه سرزنشی (علیه ایران) در هفته جاری صادر نخواهد شد».

نشست چهار روزه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) با محور اصلی برنامه هسته‌ای ایران در «وین» آغاز شد و آن طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، قالب حضوری و مجازی دارد.

به گزارش فارس، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شنبه شب در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران وارد تهران شد. او پیش از ظهر امروز (یکشنبه) ۲۱ شهریور ماه با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد که این دیدار ۲ ساعت به طول انجامید.

مدیرکل آژانس پس از این دیدار، ضمن مثبت ارزیابی کردن آن، بر گسترش همکاری ایران و آژانس تأکید کرد و گفت که دوباره برای گفت‌وگوی سطح بالا با مقامات ایرانی به تهران می‌آید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها